Wpis z mikrobloga

Czy temperatury panujące aktualnie w nocy (5-7 stopni) mogą zaszkodzić sadzonkom? Cały czas zwlekam z przesadzeniem ich do doniczek docelowych, ponieważ w ciągu dnia wystawiam je na taras, a na noc chowam do domu. Jedyna możliwość ich zasadzenia to 10l donice ( ze względu na glinę zamiast ziemi w ogródku) . Po zmianie doniczek nie będę miał jak przenocować sadzonek i będą musiały zostać na tarasie. Co bardziej im szkodzi? niska temperatura, czy małe kubeczki?
#chili #chilihead #ogrodnictwo #chilizgobim
  • 4
@Gze118: @hjrhombre: moje w wiadrach na zewnątrz dały radę nawet w ostatnie nocne 3stopnie.
Oczywiście to kiepska temperatura dla papryki, ale równie kiepskie są wahania temp dzień /noc, co rzuca mi się w oczy bardziej niż tylko zimne noce, głównie na pomidorach. Pamiętam jak w zeszłym roku było 4-5 w nocy i 15 w dzien, to rośliny szybciej brały się do życia po wysadzeniu niż w obecnych różnicach 5noc, 22
@Gze118: mam identyczny problem
Brak foliaka utrudnia pewne sprawy
Ja trzymam się zasady że 10 stopni w nocy musi być poczekaj jeszcze trochę może na początku czerwca a na razie niestety trzeba robić co wieczór trase taras dom dobrze że na razie z małymi donicami