Wpis z mikrobloga

  • 0
@TheDzions ale wiesz ze juz miliony ludzi splacilo taki kredyt, a nawet przed czasem i maja w dupie twoje #!$%@? o polaczkach? PS fajnie swojego starego i swoja stara nazywasz.
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: @Grizwold: @becvvv: @Krupier: Oczywiście, że opłaca się spłacić wcześniej.
Ratę płacisz odsetkowo - kapitałową. Jeżeli spłacisz szybciej kapitał, to odsetki odpadają.
Często jest tak, że bank za kredyt pobiera prowizję, ale wtedy spłata jest 0% lub odwrotnie, prowizja za udzielenie 0%, ale przedterminowa spłata np. 1% kwoty. Niektóre banki mają tu i tu %. Więc trzeba przemyśleć jak nam wygodniej.
Kredyt sie bierze
  • Odpowiedz
@SpokojnaWodaWsciekleFale: nie każdy bank pobiera % za nadpłatę. Na przykład mam przed sobą porównanie ofert bankowych i PKO nie pobiera, ale już taki BNP pobiera 1% ale tylko przy pierwszych 36 miesiącach (więc przez 3 lata nadpłaty wrzucasz w oszczędnościowe/lokaty czy cokolwiek innego) PEKAO pobiera 3% ale też tylko przed 36tym miesiącem kredytowania.
Biorę maksymalny dostępny okres kredytowania bo nie chce mieć wysokiej raty która obowiązkowo mam spłacić w danym
  • Odpowiedz
@Grizwold: Tak, PKO i ING chyba obecnie nie pobierają, ode mnie BNP chce właśnie 1%. Po 3 latach chyba unia narzuciła, że bank nie może pobrać nawet złotówki za nadpłatę.
Każdy indywidualnie podchodzi do kredytu, ja zauważyłem, że wielu znajomych ma podobną taktykę co ty, ale finalnie się okazuje, że te nadpłaty nie wychodzą, bo zawsze coś, bo zawsze inny wydatek, bo zawsze kusi kupić lepszy telewizor, itd. Jeżeli ktoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SpokojnaWodaWsciekleFale: chyba mało który bank pobiera prowizję za wcześniejszą spłatę.

Ba, prawnie mogą to robić i tak przez maksymalnie 3 lata od uruchomienia kredytu więc większość z banków i tak już z tego zrezygnowała.

Ja wolałem wziąć na 30 lat bo chciałem mieć pewność mniejszej raty, na którą mnie bez wyrzeczeń stać nawet w razie W i straty pracy. W każdej chwili mogę nadpłacić przez co rata i okres kredytowania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpokojnaWodaWsciekleFale: nie rozumiesz. Wychodzi na to, że zamiast brać 10 letni, to lepiej wziąć na 30 lat i spłacać tak, jakby był 10 letni. Jak ci się noga podwinie i nie dasz rady spłacić, to nie masz problemu i spłacisz sobie w 12 lat.
  • Odpowiedz
ja zauważyłem, że wielu znajomych ma podobną taktykę co ty, ale finalnie się okazuje, że te nadpłaty nie wychodzą, bo zawsze coś, bo zawsze inny wydatek, bo zawsze kusi kupić lepszy telewizor, itd. Jeżeli ktoś jest na tyle systematyczny i ma samozaparcia, że wie aby w pierwszej kolejności płacić kredyt to masz rację i można wydłużyć sobie wtedy okres kredytowania.


@SpokojnaWodaWsciekleFale: To to samo. Pytanie czy potrzebujesz do tego bata
  • Odpowiedz
Bywa też tak, że komuś bardziej się opłaca wrzucić pieniądze w jakiś biznes/na giełdę, niż nadpłacać kredyt. Kwestia kalkulacji - szczególnie w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych i więkzych ruchach na rynkach.
  • Odpowiedz