Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zarobki #emigracja #podrozujzwykopem #kiciochpyta

Którą z opcji byście wybrali?

1. Życie za 40-45k netto na parę w Polsce, kraju, którego oboje nie znosicie, ale stać was na wszystko.
2. Emigracja do kraju, gdzie stopa życia Wam się pogorszy i Wasze zarobki będą stanowić 3x średnią krajową, a nie 10x, ale być może psychicznie odetchnięcie od polskiego bagienka?

Na razie rozważamy wyjazd na próbę i pewnie potem podejmiemy decyzję, ale opinie innych zawsze chętnie poznam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec692b649252042ed397da3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 38
  • Odpowiedz
  • 11
#!$%@? mnie przeświadczenie, że za granicą jest inaczej XD jest dokładnie tak samo, tylko nie siedzicie w lokalnych informacjach tak głęboko jak w polskich
  • Odpowiedz
Ile by nie zarabiać i kto by nie rządził jedyna słuszna opcja to wyłączyć tv i przestać przejmować się czymś na co mamy znikomy wpływ (a tak na prawdę jego brak).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja wybieram zagranice.
To są te małe rzeczy które robią różnice, gdy w obu miejscach masz co włożyć do garnka i oszczędzić na koniec miesiąca.

Mnie #!$%@? takie rzeczy jak psie gowna - jakoś za granica ludzie potrafią po psie sprzątać. Kultura jazdy na drogach. Ze ludzie się uśmiechają na ulicy xD ze jak mam problem z podatkami to urzędnik mi mówi co mam zrobić i podaje swój numer i
  • Odpowiedz
@edgar_k: myślisz, że przeciętnemu polaczkowi takie rzeczy są potrzebne? xD polaczek nie widzi dalej niż czubek własnego nosa dlatego tam zawsze będzie syf.

nawet gdyby zaoferowano mi w polsce takie pieniądze jak mam teraz na zachodzie czyli w skrócie żyłbym tak jak król, to za nic nie wracam, bo właśnie te rzeczy o których wspominasz bardzo podnoszą jakość życia
  • Odpowiedz
PlujacyStarzec: Sprawa jest bardzo prosta wbrew pozorom. Jeżeli żyjesz na pokaz, zależy Ci na postrzeganiu jako czlowieka sukcesu i zazdrości innych, zostań i ciesz się swoimi zarobkami.
Jeżeli natomiast masz potrzeby wyższe, nie przeszkadza Ci że kelnerka, która przynosi Ci kawę stać na życie na poziomie to wyjazd za granicę jest rozsądną opcją.

W życiu oprócz pieniędzy, liczy się jeszcze poczucie spełniania. Jak za granicą będzie Cię stać na godne życie,
  • Odpowiedz