Wpis z mikrobloga

@MrNihilist: interfejs to z definicji coś co służy do połączenia dwóch elementów. Dla człowieka interfejsem komunikacji jest twarz. Dla komputera jednym z interfejsów dostępu do internetu jest złącze RJ-45. Co do reszty to przykro mi ale nie znam kontekstu tych zdań więc nie mogę pomóc.
Może być interfejs użytkwonika, interfejs programistyczny aplikacji(API), interfejs w kontekście programowania obiektowego to jest to samo: definicja udostępnianych metod itp.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo chodzi o "przygotowanie" danych celem zaimportowania do do platformy Business Intelligence.
Rozumiem zatem, że autor tych sformułowań miał na myśli coś w rodzaju rozwiązania zmierzającego do zaciągania danych z systemów, ich przetwarzania i udostępniania w dalszych celach analitycznych?
  • Odpowiedz
@MrNihilist: no z kontekstu coś takiego wnioskuje. Zawsze możesz go dopytać. Kiedy ja rekrutuje(co prawda do Javy) i daje projekty do domu to zwykle robi to na mnie dobre wrażenie że ludzie się nie boją zadawać pytań. W tej branży zadawanie pytań raczej oznacza zainteresowanie niż brak jakiejś wiedzy. Bo wiesz może mu chodzić o zaprojektowanie np. webowego api, a może mu chodzić tylko o stworzenie interfejsu takiego jak mają zwyczajne
  • Odpowiedz