Wpis z mikrobloga

#pabianice #lodz #krwiodawstwo #honorowidawcykrwi

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o darowanie krwi.

Jeżeli planujecie w najbliższych dniach oddać krew - jeśli możecie - proszę przekażcie informacje, że darujecie ją Karolinie Grzebieniak w szpitalu w Pabianicach ul, Jana Pawła II 68.

Pani Karolina jest osobą starszą (ponad 75 lat), niepełnosprawną, nie ma rodziny, ani za wielu znajomych, a na dodatek jest bardzo schorowana. m.in ma ostatnie stadium niewydolności nerek. Średnio raz w miesiącu musi otrzymać transfuzję krwi. Niestety w związku z pandemią #covid19 dostępność krwi znacznie spadła. Dlatego Pabianickie centrum krwiodawstwa poprosiło o oddanie krwi na rzecz Pani Karoliny, grupa krwi nie ma znaczenia.

Prośbę piszę do Was w imieniu swojej teściowej, która w ramach wolontariatu opiekuje się tą Panią.

Każda jednostka przekazana na jej rzecz jest na wagę życia.

Dziękuję!
  • 10
@grazka_KWTW: jejku, moze jestem bardzo zla osoba nie wiem, bo do glowy przyszla mi taka mysl, ze teraz bardzo brakuje krwi i wiele osob w sile wiekow, bez dodatkowych schorzen moze jej nie dostac, bo dostanie kobieta w bardzo podeszlym wieku, schorowa do granic i szczegolnie z ostatnim stadium niewydolnosci nerek :(

oczywiscie zycze jej zdrowia, ale taka mnie refleksja naszla ()
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@grazka_KWTW: w rzeczywistości to ma bardziej efekt psychologiczny, żeby ludzie poszli oddać krew. W rzeczywistości nawet jeśli zaznaczą, że jest to na daną osobę, to ta krew trafia do puli i może ją dostać każdy. Jeśli chcesz rzeczywiście pomóc danej osobie, to podaj gdzieś na lokalnych forach grupę krwi i centrum krwiodawstwa pod które podlega szpital, wtedy są większe szanse, że ta krew będzie.
@czuczupikczu: nie traktowałbym tego w kategoriach zła/dobra osoba. Rozumiem Twoją refleksję.

W tak trudnej materii ciężko o podejście tylko racjonalne. Dlatego starałem się (mam nadzieje, że mi. wyszło) napisać niespecjalnie "płaczliwy lament". Tylko prostą prośbę o pomoc, jeżeli ktoś może. Kobieta boi się śmierci i rozumiem dlaczego szuka pomocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@starypijany123: to co napisałeś to i prawda i mit. Nie można oddać konkretnej osobie, natomiast oddając dowolną grupę krwi, można wskazać intencję, co w założeniu polega na tym, że dana osoba dostaje w miarę możliwości priorytet na krew z banku (w ramach tego, że dajesz na wymianę). Natomiast bezpośrednio nie da się poza nielicznymi wyjątkami