Wpis z mikrobloga

Jestem tak stary, że pamiętam czasy gdy ze Szczecina w najbliższe góry bardziej opłacało się jechać przez Niemcy niż Polskę.

Tymczasem dzisiaj #czujedobrzeczlowiek ()

Na upartego mogę się spakować, wyjechać o 4 rano, pójść na jakiś szlak i wrócić wieczorem. Dziękuję Pany Rządy za S3 (chociaż łaski nie robicie).
#szczecin #polska #podroze #podrozujzwykopem #gory #oswiadczeniezdupy
Krupier - Jestem tak stary, że pamiętam czasy gdy ze Szczecina w najbliższe góry bard...

źródło: comment_1590046308fb2y1U0NKbEPsyc9rStZXo.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
Mam walić konia bo w 38 milionowy państwie wybudowano UWAGA UWAGA 1000km autostrad przez 15 lat? To cale 66 kilometrów rocznie.


@Gorylica_Ada: aha i jeszcze jedno. Nie manipuluj bo ja nie lubię manipulacji. Drogi ekspresowe u nas są w standardzie autostrady (dlatego buduje się ich więcej niż autostrad) więc przez te 15 lat zbudowano ~4000 km dróg A i S. Do tego krajówki, po których jeździ się naprawdę dobrze. Jest jeszcze
  • Odpowiedz
Taa tylko standard jest na miarę Polski 2 pasy tylko.


@Hieronim_Berelek: nom. Dokładnie tak samo jak w innych krajach.

Jak się sprężysz, to i w 3h dojedziesz do Szklarskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rawcio: wiem, ale szkoda mi mojego przemieszczacza. Nie mam też tyle oleju na dolewki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Gorylica_Ada: idź być malkontentem gdzie indziej. Pewnie, że każdy chciałby jeździć do swojej wiochy 10 pasmową autostradą, ale niestety tak nie jest i nie będzie. Pewnie, że w tym czasie można by zbudowac więcej i lepiej i nikt tego nie neguje, ale czemu mamy się nie cieszyć, że w miare komfortowo możemy teraz dojechać w góry w porównaniu do tego co było kiedyś?
  • Odpowiedz
@Krupier No tak w sumie ekspresowek mają taki sam standard jak autostrady a krajowki taki sam jak ekspresowki to liczmy wszystko do jednego worka żeby było na twoje. To raczej polskie autostrady są w standardzie ekspresowek

obraz jest pozytywny

No zajebiscie pozytywny, przeplacone 3 nitki na krzyż i 60 km rocznie nowych dróg. Nie wspomnę o tym że żeby jeździć autostradą w Polsce to trzeba być milionerem. No ale "Przecież za PO
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Gorylica_Ada: "To raczej polskie autostrady są w standardzie ekspresowek"

Nie.

"No zajebiscie pozytywny, przeplacone 3 nitki na krzyż i 60 km rocznie nowych dróg"

Jeszcze jedna manipulacja i wylatujesz z tego wątku.

Dalej nie czytam, nie mam czasu na malkontenckie #!$%@? toksycznych ludzi.
  • Odpowiedz
@Gorylica_Ada: Czy ja powiedziałem, że nie trzeba więcej budować? W takim razie kiedy powinienem być zadowolony? Prawdopodobnie nigdy nie dogonimy pod tym względem, już tutaj wspomnianych Niemiec i tylko dlatego mam do końca życia być niezadwololny? Ciesze się z tego co mam i licze na więcej. Tak ciężko to zrozumieć?
  • Odpowiedz
@DonCruzo myślę że dobrym wyznaczniekiem w ilości autostrad jest zbliżenie się do krajów rozwiniętych. Wtedy będę zadowolony. Czy Ty masz być niezadowolony? Ja jestem a już napewno daleko mi do pisania na wykopie że mamy dobre drogi w Polsce. Według mnie nie ma się z czego cieszyć. Tak jak już pisałem jest lepiej niż 20 lat temu ale to żaden logiczny argument. Jest lepiej niż było, ciągle jesteśmy w czarnej dupie.

@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gorylica_Ada: "Ocho PiSiorka piecze że ktoś ośmielił się podważyć jego przemyślenia o wyższości Polski nad Niemcami"

Ostrzegałem, że manipulacji nie lubię.

@Gorylica_Ada już z nami nie ma, miał pięknego bana.
  • Odpowiedz
@Krupier: jest spoko, ale ile ta s3 sie robi, to masakra. juz ponad 10 lat? jezdze tez w druga strone, nowa S6 tez robi robote, szkoda tylko ze urywa sie przed koszalinem. niemniej jednak caly pas wybrzeza jest dostepny godzina jazdy do dowolnego miasteczka nadmorskiego aż po mielno
  • Odpowiedz
@Gorylica_Ada: polska sieć dróg jest już w większości zamknięta w zdecydowanie wystarczająca. Po zakończeniu kilku już rozpoczętych inwestycji będzie ok. I żeby nie było co miesiąc przejeżdżam jakieś 8k kilometrów po Polsce. A ty porównując wiecznie zapchane i zakorkowane autostrady niemieckie które w wielu miejscach są dziurawe pokazujesz że jesteś totalnym dzbanem.
i-kamieni-kupa - @Gorylica_Ada: polska sieć dróg jest już w większości zamknięta w zd...

źródło: comment_15900539837buBKWzs74he8So6x6UcwB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gorylica_Ada: Trochę przesadzasz za to w drugą stronę. Sieć autostrad i dróg ekspresowych może jeszcze nie jest tak wspaniała jak w zachodnich krajach, ale z drugiej strony nie jest tak źle. Nie przesadzaj, ze mamy ledwie dwie drogi na krzyż i koniec bo tak nie jest jest.

Zgodzę się, że faktycznie płacimy całkiem sporo za A2 i A4 (koncesje prywatne), ale tylko do tego bym się przyczepił. Za to plusem jest
  • Odpowiedz
W końcu xD Bo już czekam i czekam aż ten fragment w końcu zrobią


@oba-manigger: Ostatnio rozmawiałem z kumplem o tym odcinku i zaczęliśmy rozmawiać o hałdzie piasku, która jest po prawej stronie jezdni (jadąc od strony Wrocławia). Stwarza mega zagrożenie, ale co tam- nie stoi :D.
  • Odpowiedz
@Papilon: Tam to jest dramat. Nie mówiąc, że przez tyle miesięcy (a już powoli lat) to:
1 oznakowanie coraz gorsze
2. DPL i DBL co chwilę trąbia jak jedziesz zgodnie
3. Te psuedo-skrzyżowania to dramat
Niech już to lepiej zbudują, bo zawsze jak jadę w Karkonosze to za Nową Solą zjeżdzam w wojewodzka 297 i jest nawet w porządku.
  • Odpowiedz