Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do specyficznej grupy Mirków, jak i również do przedstawicieli @ZespolmBanku. Czy ktoś kto posiada konto w #mbank i telefon z wysuwaną przednia kamerką zauważył u siebie, że za każdym logowaniem w przeglądarce wysuwa się kamerka? Czy może mBank, ma gdzieś informacje o wykorzystywaniu twarzy w jakiś sposób do logowania, i o tym nie wiem. Nie spodobało mi się to i natychmiast wyłączyłem uprawnienia do kamery w przeglądarce. Bez tego też się oczywiście loguje bez problemu. #niebezpiecznik #banki #pytaniedoeksperta #telefony #android
  • 10
@Shadow_man: mBank posiada mechanizm weryfikacji poprzez wideorozmowę. W momencie gdy włączasz przeglądarkę na telefonie to strona prosi o uprawnienia od razu, więc od razu wysuwa się kamerka. Na komputerze natomiast prosi o takie uprawnienie dopiero wtedy gdy wejdziesz w wideoczat. Ot cała tajemnica wg mnie:)
@kuta_senator: Tylko, czy udostępnienie uprawnień równa się automatycznie z wysunięciem kamerki? Plus czy to musi być robione przy logowaniu, a nie dopiero przy uruchamianiu funkcji wideorozmowy? Wydaje mi się, że przeglądarka w telefonie powinna zachowywać się tak samo jak ta na PC w tej sytuacji, bo tylko podstrona dotycząca wideo rozmowy powinna prosić o dostęp do niej.
@kuta_senator: Tylko, że nie chodzi, o to jak jest wygodniej. Tylko, to czy bank nie wykorzystuje tego w inny sposób. Ja może bym nie chciał, żeby kamerką strzelała mi selfiaka za każdym logowaniem do banku? Jeżeli wyrażam chęć przeprowadzenia wideorozmowy, to się na nią jakby godzę kliknięciem w odpowiednie podstrony. Nie zakładam z góry, że tak jest. Jednak, wydaje się to być dziwne zachowanie przy samym już logowaniu.
@Shadow_man: mówiąc wygodniej to miałem na myśli "wygodniej dla programisty" :) Nie wiem dlaczego tak zrobili akurat tutaj i wątpię żeby dla jednego Ciebie to zmienili szczerze mówiąc ;) Ale rozumiem sytuację, więc polecam zablokować uprawnienia i tyle.