Wpis z mikrobloga

@Marek1991 tak czy siak każdy kryzys kończy się prywaciarzem, który nagle narzeka, bo jego poziom życia jest tylko 3, a nie 10 razy wyższy niż przeciętnego obywatela
  • Odpowiedz
@CampTrump:

Janusz wystawia fakture na 1 000 000 zł, z tego od razu VAT do Panstwa leci, nie mówiąc już o innych kosztach np kupowanie paliwa w firmie itp, potem wyplaca pensje dla XXX pracownikow, i od razu kazdemu brutto brutto oplaca z firmy, ale faktycznie nic Janusz do Państwa nie wnosi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przychodzi jakiś śmieć i każe mu zamykać interes z dnia na dzień i mówi, że w razie co to mu odroczy ZUS na 3 miesiące i da fajną pożyczkę na 5 000 zł xDDDD

Kto wymyśla te memy, jakiś przygłupi aparatczyk 60gr za wpis, albo niedorozwój co ma wolne od szkoły przez koronawirusa, Janusz taki zły, to lepiej w Urzędzie robić za 3k, tam to uczciwość i porządna robota nie to co u janusza złodzieja co
  • Odpowiedz
@Nighthuntero Janusz prywaciarz nie robił nic innego niż ja, z tymże ryzykował w zamian za większe zarobki i większą swobodę działań. Naturalnym jest, że nie jestem za wspomaganiem go moimi pieniędzmi.


To idź robić do jakiejś fabryki pracuj cały miesiąc ( lub jak jesteś debilem to i kilka) po czym ta firma mówi że ci nie zapłaci za wykonaną prace, mało tego to ty im jeszcze musisz im zapłacić za to
  • Odpowiedz
@CampTrump: Co za bzdura. To nie z jego widzimisie biznesy sa pozamykane tylko panstwo te biznesy pozamykalo (nie wnikam czy slusznie czy nie). Jednoczesnie to panstwo wymaga od tego 'janusza' placenia wszystkich podatkow i najlepiej jakby jeszcze pracownikow utrzymal, zeby bezrobocie nie skoczylo.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: a czy to janusz sam zapie#dala na swoje zyski czy wiekszosc wypracowuja jego pracownicy? Jak nie chcial dzielic sie zyskami to teraz niech nie placze zeby mu dac kase z podatkow jego pracownikow
  • Odpowiedz
na chwile obecna 136 osob to wyplusowalo. Z kim ja tu kurde siedze. Przeciez ten mem niczym sie nie rozni od papki serwowanej przez tvp. Wy naprawde nie macie wlasnych mozgow zeby cos przeanalizowac tylko Wam musza powiedziec jak macie myslec?
  • Odpowiedz
Janusz wystawia fakture na 1 000 000 zł, z tego od razu VAT do Panstwa leci, nie mówiąc już o innych kosztach np kupowanie paliwa w firmie itp


@Alltir: janusz nie placi zadnego Vatu, jedynie go pobiera w imieniu panstwa od dobr sprzedawanych. Podobnie z kosztami - placi cene netto, gdyz Vat jest pobierany tylko od koncowego odbiorcy. Zrozumcie ze przedsiebiorcy, szczegolnie mali i sredni, nie maja duzej kontrybucji do
  • Odpowiedz
@AkyszLewusie ja? Mógłbym i kilka lat żyć bez wypłaty. To się nazywa oszczędności. I nie mam zamiaru dokładać się do jakichś gównianych biznesów typu komis samochodowy czy restauracja xD
  • Odpowiedz
Naturalnym jest, że nie jestem za wspomaganiem go moimi pieniędzmi.


@Bordomir: Janusz płaci więcej podatków niż ty, więc w większym stopniu on by płacił na pomoc dla siebie, niż ty.

Przy okazji, to jak wyżej. Zyski Janusza nie są prywatne, bo państwo sobie pobiera sporą część z nich. Teraz doszło do sytuacji, gdzie państwo zakazało prowadzenia biznesu, ale jednocześnie nie wstrzymało pobierania podatków. Wraz z nakazem zamknięcia biznesu, to państwo
  • Odpowiedz