Wpis z mikrobloga

Pałac Potala w stolicy Tybetu - Lhasie. Już kiedyś wrzucałem wraz z rewersem banknotu 50 RMB, na którym jest właśnie namalowany ten widok. Piękne miejsce. Chodziłem na ten punkt widokowy codziennie i nie mogłem się napatrzeć. Była to zimowa rezydencja Dalaj Lamów, aż do ucieczki aktualnego Dalaj Lamy do Indii w 1959 roku.

#estetyczneobrazki #cityporn #tybet #chiny #jemprzeciez <- mój tag o Azji
kotbehemoth - Pałac Potala w stolicy Tybetu - Lhasie. Już kiedyś wrzucałem wraz z rew...

źródło: comment_1589918033Tp7wE28GkDfFXGJRE4eHqF.jpg

Pobierz
 • 26
 • Odpowiedz
Chińczycy bardzo się proszą o wprowadzenie demokracji przez Amerykanów


@Katsukyun: w Chinach nie ma niezanieczyszczonej przez siarke ropy, wiec spokojna Twoja rozczochrana ( ͡º ͜ʖ͡º)
 • Odpowiedz
Lepszym przykładem jest pacyfistyczna Japonia


@Katsukyun: ... ktora musiala byc jako jedyna na swiecie potraktowana bronia jadrowa, aby zmadrzeli (σ ͜ʖσ)

Niby taki pacyfistyczny kraj, ale nigdy nie przeprosil za masakre w Nanjing, gdzie zginelo +50k ludzi, no ale hej, przeciez wiemy, ze trollujesz.
 • Odpowiedz
Niby taki pacyfistyczny kraj, ale nigdy nie przeprosil za masakre w Nanjing, gdzie zginelo +50k ludzi, no ale hej, przeciez wiemy, ze trollujesz.


@Zhukov: Nie muszą, bo to były zbrodnie zupełnie innego kraju. Obecni Japończycy nie są winni żadnemu złu. Zresztą komuchy, które trzymają TERAZ miliony Ujgurów w obozach koncentracyjnych nie zasługują na przeprosiny. Od II WŚ minęło 75 lat więc wszyscy źli ludzie już nie żyją. Źli Chińczycy nadal
 • Odpowiedz
@kotbehemoth: dlatego podaje zanizona ilosc ofiar, bo nie chce sie klocic potem, ze jestem chinska tuba, ktora zawyza liczbe zgonow.

Nie muszą, bo to były zbrodnie zupełnie innego kraju.


@Katsukyun: dziwne, powojenne Niemcy przeprosily za swoj zbrodnie "zupelnie innego kraju" ( ͡º ͜ʖ͡º) #!$%@? tysiackrotne przepraszanie za zbrodnie sprzed
 • Odpowiedz
Zresztą komuchy, które trzymają TERAZ miliony Ujgurów w obozach koncentracyjnych nie zasługują na przeprosiny.


@Katsukyun: to sa niedoszacowane dane, ale faktycznie - #!$%@? trzymanie Ujgurow w obozach. Nie popieram i z cala stanowczoscia hejtuje ten pomysl.
 • Odpowiedz
dziwne, powojenne Niemcy przeprosily za swoj zbrodnie "zupelnie innego kraju" ( ͡º ͜ʖ͡º) #!$%@? tysiackrotne przepraszanie za zbrodnie sprzed lat, poniewaz pojedyncze "przepraszam" by w zupelnosci wystarczylo.


@Zhukov: Niech przepraszają dla uciechy uwstecznionych ludów, jeśli tak bardzo chcą ¯_(ツ)_/¯ Gdyby twój pradziadek kogoś zabił to przepraszałbyś za to jego rodzinę? Dla mnie to absurd.
 • Odpowiedz
Gdyby twój pradziadek kogoś zabił to przepraszałbyś za to jego rodzinę? Dla mnie to absurd.


@Katsukyun: oczywiscie, ze nie, ale problem polega na tym, ze ofiara nigdy nie zostala przeproszona zas zbrodnie zapomniane. Przez 75 lat nie dalo sie jakos przeprosic jak ci ludzie zyli hmmm dziwne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
Już niebawem te ziemie będą wolne od chińczyków. Chińczycy bardzo się proszą o wprowadzenie demokracji przez Amerykanów


@Katsukyun: Aedem, Tybet należy do Chin dłużej niż istnieje USA, a w najnowszej historii dłużej był pod panowaniem Chin niż nie był. USA może naskoczyć Chinom.

You know it's true even if you don't like it. There's NOTHING you can do about any of this.
 • Odpowiedz
@Zhukov: twoja żona chinka ma kompleks ofiary czy jak? XD Niech się pogodzi z przeszłością jeśli tak.

Mam podglądy nowoczesnej lewicy więc wasze rozumowanie jest mi obce.
 • Odpowiedz
To nie ma znaczenia ile był pod czyimś pakowaniem. Liczy się sprawiedliwość. A sprawiedliwość może zagwarantować tylko demokracja.


@Katsukyun: Myślisz, że demokratyczne Chiny będą mniej nacjonalistyczne niż teraz? Śmiem wątpić, odważę się wysnuć tezę, że jeśli jutro byłyby w Chinach wybory, to Xi przy następcy wyglądałby w rzeczy samej jak Kubuś Puchatek. Dzień później Tajwan dostałby ultimatum.
 • Odpowiedz
twoja żona chinka ma kompleks ofiary czy jak? XD


@Katsukyun: oho, personalne ataki w stosunku do mojej rodziny - prosze Ciebie, nie idz ta droga.

Niech się pogodzi z przeszłością jeśli tak.


hmmm czyli bedzie odwracanie kota ogonem jak w wypadku Katynia i Rosji ( ͡° ͜ʖ ͡°) patrzysz bardzo krotkowzrocznie i nie patrzysz z perspektywy historii danego kraju.
 • Odpowiedz
Myślisz, że demokratyczne Chiny będą mniej nacjonalistyczne niż teraz? Śmiem wątpić


@Transhumanista: troche tak jak w Polsce zaraz po obaleniu komuny - do wladzy doszli post-komunisci i jak dotad byly to chyba jedne z najbardziej stabilnych rzadow dotychczas w historii nowoczesnej Polski.
 • Odpowiedz
@Transhumanista: Chiny zostałby ponownie upokorzone przez Zachód gdyby zaatakowały Tajwan. Chińscy zbrodniarze (każdy partyjniak) zostaliby osądzeni zgodnie z prawem USA i tyle by było z ich nacjonalizmu.

@Zhukov: historia jest bez znaczenia. Powinno się brać pod uwagę aktualny stosunek innych krajów do nas. Poruszyłem temat twojej rodziny, bo nie widzę innego powodu żeby tak myśleć. Rosja to coś innego, bo jest to agresywny gównokraj, który zagraża światu (podobnie
 • Odpowiedz