Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Kupiłem od Mirka melitte lattea. To taki śmieszny kuzyn, którego zwykle nie zaprasza się na imprezy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Model, który w komplecie posiadał kociołek na mleko w proszku i dyszę "prysznicową", która wrzącą wodą je spieniała i to wylewało się do szklanki. Mój zakup tego kociołka nie posiada, a na sieci krążą w takich cenach, że zakup mija się z celem.
Wg mirka, ekspres leje kawę do tacki, zobaczymy w czym problem i może uda się go naprawić.

Jak zwykle, postaram się postępy wrzucać do tego posta.

#kulkoweekspresy #melitta #ekspresdokawy
Kulek1981 - Kupiłem od Mirka melitte lattea. To taki śmieszny kuzyn, którego zwykle n...

źródło: comment_1589914181T7UMGMiGxCjba0pjFefptU.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

melitte lattea


@Kulek1981: Ten ekspres przy rozbiórce jest bardzo podobny do Nivony 520, którą mam w domu. Tak samo wyciąga się zaparzacz (o podejrzanie podobnym kształcie). To jakieś powiązane firmy? Czy tylko mam takie wrażenie?:)

Serwisowałeś już kiedyś Nivony?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojTech80: nivony, melitty, bosche i siemensy mają praktycznie identyczną budowę wewnętrzną. Jak wrócę do domu, mogę pokazać ci bardzo starego Boscha, z którego wyciągnąłem zawór i zobaczysz że to dosłownie to samo wnętrze, ale trochę inaczej poukładane.
W nowych ekspresach płacisz wyłącznie za wodotryski i wygląd.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: no to pięknie, dokładają lcd i elektronikę, ale bebechy zostają. Ale w sumie jak coś dobrze działa, to po co zmieniać...
Spotkałeś się z zarzutem do Nivony, że jest głośna? Nie masz czasem jakiegoś sposobu na jej wyciszenie?
  • Odpowiedz
@Kulek1981 w sumie to i to jest głośne. Chociaż bardziej przeszkadza pompa, bo młynek szybko mieli, a pompa zanim przepłuka, zrobi 2 kawy i znowu przepłuka to trochę schodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojTech80: rozbierz i zobacz jak jest ustawiona. Jeżeli w pionie to ciężko by było zamontować tłumik na wylocie, może zmiana ulki na coś innego. Głośne i wibrujące na cały ekspres są pompy zamontowane poziomo. W pionie wibracje idą na stopki.
  • Odpowiedz