Wpis z mikrobloga

#orange #afera ?

Dlaczego sieć Orange sprzedaje bazę numerów telefonów?

Założyłem internet orange + linię telefoniczną + telefony komórkowe dla mnie i moich rodziców. Po tygodniu wszyscy dostajemy telefony z różnych firm typu garnki i odkurzacze...

Telefon dzwoni najpierw do mnie na komórkę, potem na stacjonarny, potem do matki i ojca...

Wniosek? Orange musi udostępniać bazę telefonów innym podmiotom.
  • 26
@Rzuku: ale jest różnica pomiędzy nagraniem tworzonym przez firme (do celów jakościowych i proceduralnych), której Ci nie udostępnią, bo nie mają takiego obowiązku, a nagraniem tworzonym przez odbiorcę połączenia, gdzie nagrywasz łamanie prawa pod postacią nie udostępnienia Ci informacji skąd pozyskali Twój numer oraz często nie informując kto jest administratorem Twoich danych, do czego obliguje RODO, jeżeli oczywiście o to zapytasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podajehaslookon: Nie, nie ma różnicy. To ŁAMANIE PRAWA to xD bo numery są pozyskiwane na podstawie na podstawie udzielanych zgód firmy lub partnerów, a chyba każdy pracownik wie w jakiej firmie pracuje
@davidero69: Miałem to samo. Podczas pospisywania umowy zgodziłem się nieopacznie na umieszczenie mojego numeru w książce telefonicznej. Musiałem ponownie się do nich pofatygować i wycofać zgody.