Wpis z mikrobloga

#orange #afera ?

Dlaczego sieć Orange sprzedaje bazę numerów telefonów?

Założyłem internet orange + linię telefoniczną + telefony komórkowe dla mnie i moich rodziców. Po tygodniu wszyscy dostajemy telefony z różnych firm typu garnki i odkurzacze...

Telefon dzwoni najpierw do mnie na komórkę, potem na stacjonarny, potem do matki i ojca...

Wniosek? Orange musi udostępniać bazę telefonów innym podmiotom.
  • 26
@davidero69: Tak jak napisano wyżej, numery trafiają ponownie do dostępnej puli numerów, gdy ktoś z nich zrezygnuje. Systemy telkomów napewno mają ściśle ustalony algorytm do przywrócenia numerów do sprzedaży, więc jeżeli ktoś zwolnił np. 5 numerów to z automatu wszystkie są dostępne po tym samym czasie dla nowego klienta. Jak już byś miał podejrzewać przekazanie numerów, to prędzej pracownika, nie bezpośrednio operatora.
@davidero69: Weż pod uwage, że ktoś mógł mieć 10 numerów. Rozwiązuje umowę. Do puli wpada 10 numerów. Wszystkie numery są w jednej kolejce po sobie dla nowego klienta, gdyż algorytm odlicza czas od odłączenia numerów, zanim przywróci je do sprzedaży (np. 12 miesięcy). Kilka numerów mogli kupić inni klienci, nagle Ty kupujesz pozostałe i dostajesz 4 numery, które należały do jednego gościa. Wcześniejszy właściciel mógł wyrazić zgodę na przekazanie, więc go
@davidero69: a chce Ci się z nimi kłócić? Ja mam swój sposób na to. Wydzwaniali mi z play jednego dnia odebrałem dwa połączenia z następującymi tekstami: dzień dobry tu hurtownia broni atomowej oraz : słucham, tu hurtownia ludzkich organów, proszę się streszczać bo mam na stole pacjenta ... chyba z 4 lata nie dzwonili
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheAwaken: @davidero69: wystarczy zwykle dzień dobry czy rozmowa jest nagrywana?
Tak
To dobrze bo ja też rejestruje rozmowę mogę Pana/Pani imię nazwisko?
I cyk rozlaczone w 90% a numer na czarnej liście u spamera