Wpis z mikrobloga

@tomy86: w firmie w której pracuje kupowali zbiorniki w firmie amax Oświęcim. I mamy jeden z dużą szafą i jest zdecydowanie wygodniejszy a poza tym jest wyposażony w filtr paliwa i separator wody. A i mamy też od nich zbiornik na adBlou na 2k litrów
@tomy86 mam kingspan fuel master. 3 lata temu za 2500l płaciłem 6400 netto.
Do dziś nic nie potaniały, a wręcz podrożały jeszcze, więc na chwilę obecną już bym drugi raz nie kupił ( ze względu na cenę bo jakość jak najbardziej na plus).
Teraz najtaniej wychodza właśnie te sibuso.
Widziałem na jakichś targach i są ok. Oprzyszadowanie mniej znane (nie piusi jak prawie wszędzie indziej), ale jakościowo chyba nawet lepsze bo jakieś
@CocoJambo14: rocznie jakoś 3-3,5 tys l.
@nunu85: najtaniej z małymi drzwiczkami bo ogólnie tańsze są chyba Tango Oil. Ale za duże drzwi i w miarę akcesoria w środku trzeba przy 2500l dać 6000 netto :/

Swoją drogą przez tyle czasu jak są wymagania na dwupłaszczowe to aż dziwne że żaden Janusz nie wpadł na pomysł jak obejśc przepisy i tak przebudować zwykłe mauzery żeby spełniały normy i kosztowały połowę tych
@nunu85: Tez o tym myślałem tylko zastanawiam się jak w użytkowaniu sprawdza się taki mały właz i zwijanie węża.
Bym i tak dopłacił do minimum 8m żeby jakoś sensownie tankować kombajn.
@CocoJambo14: muszę zobaczyć jaka jest różnica w cenie bo jeśli jakiś tysiąc zł to nie wiem czy jest sens brać mniejszy.
Swoją drogą nie powinno sie kupować paliwa na zapas by leżało więcej jak 3mc.
@tomy86
@CocoJambo14 paliwo można trzymać długo pod warunkiem, że się weźmie b0. Ostatnio bez problemów dostępne.
B7 rzeczywiście lepiej w ciągu kilku miesięcy zużyć, bo zaczyna mętnieć z powodu rozkładu przez bakterie frakcji bio.
@nunu85: tiaa od jakiegos czasu biorę tylko to bez dodatków ale mimo to wole by jakaś rotacja tego paliwa była.
Chyba dopłacę do normalnej szafy. Dostałem ofertę za 1500l z normalnymi drzwiami i podstawowym oprzyrządowaniem (już z dopłatą do 8m węża) za 6300 brutto u mnie na gospodarstwie.
To samo tylko z tym otwieranym okienkiem 5200 brutto + transport.

Za kawałek plastiku kurła...(°°
@tomy86 kurcze nie dałbym tysiaka za tylko większe drzwi.
Popatrz sobie na obrazki tego mojego kingspana fuel mastera.
On też nie ma zbyt dużych drzwi, a nie dostrzegam żadnego wielkiego problemu z wężem.
A nie mam ani zwijaka ani niczego ( bo też za zwijak chcieli bodaj 900zl)
Jego się wszak prawie nigdy nie wyciąga w całości, tylko traktorem czy autem to podjedziesz przecież blisko, to przez 95 procent czasu ci potrzeba
@nunu85: przemyślę jeszcze temat choć poniekąd masz rację. Boję się tylko jak będzie z tankowaniem kombajnu. Wywlekać 8m węża przez ten lufcik..( _)
Spotkałem sie jeszcze z rozwiązaniem że zwinięty wąż wisi na zewnątrz ale to mało bezpieczne, imo.