Wpis z mikrobloga

"WNIOSEK
O UDZIELENIE DOFINANSOWANIA CZĘŚCI KOSZTÓW PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
DLA PRZEDSIĘBIORCY BĘDĄCEGO OSOBĄ FIZYCZNĄ NIEZATRUDNIAJĄCĄ PRACOWNIKÓW,
W PRZYPADKU SPADKU OBROTÓW GOSPODARCZYCH W NASTĘPSTWIE WYSTĄPIENIA COVID-19"

ZAJEBISCIE TYLKO CO ZA DEBIL WYMYŚLIL ŻEBY WYMAGAĆ 30% SPADKU OBROTÓW LICZONEGO JAKO MIESIAC Z 2019 DO MIESIACA Z 2020. JAK SIE KOMUS TAK FIRMA COFA ZE PO ROKU MA MNIEJ TO CHYBA POTEM ZAMYKA DZIALALNOSC I IDZIE DO PRACY JAKO TAKI DEBIL KTORY WYMYŚLA TAKIE ZASADY DOFINANSOWAŃ xD

a tak btw. jak ktos nie wie - SA DWA POSTOJOWE. Jedno z zusu, a drugie z urzedu pracy i w obu można po 2k dostać, więc do boju mireczki (chociaż to z urzędu pracy ma różne terminy przyjmowania wniosków :/)

#koronawirus #tarczaantykryzysowa #dotacja
  • 9
@skolfild: to jeszcze pikuś, bo jednak trochę firm spełni to kryterium.
zabawniejsze jest wymaganie porównania obrotów z miesiąca w 2020 do miesiąca w 2019, przez co wykluczają wszystkie jdg założone po pierwszym kwartale 2019.

wszystkie te firmy nie mają jak wyliczyć spadku, więc mogą liczyć tylko na siebie
@skolfild: nie wpadłeś na to, że przez właśnie kwarantannę i cały stan epidemiologiczny to firma się nie cofnęła tylko po prostu zmniejszył się jej mocno obrót? I to nie z winy firmy tylko z winy tego, że potencjalni klienci nie chcą chodzić po sklepach? U mnie od początku działalności rok do roku mam wzrosty, a jakimś dziwnym trafem jak porównałem luty i marzec 2019 do 2020 to miałem spadek o 28%.
@Lanc: Ale warunki tego dofinansowania są bez sensu właśnie przez te kryteria. Na podstawie tego co wpisałeś to pomimo pandemii się nie łapiesz bo spadły Ci tylko o 28%.

2019 a 2020 to różnica w ilości gotówki na rynku, wartości pieniądza, większej konsumpcji i większy obrót jest nawet więcej niż pewny naturalnie. Poza tym to +1 level działalności samej firmy, co dla firm które np w ubiegłym roku lub dwa lata
@skolfild: złapałem się, bo rok temu miałem zajebisty kwiecień, w tym to jakiś żart był (na szczęście w maju już zaczyna to wyglądać w miarę ok) przez co spadek łączny (marzec + kwiecień) wyszło 48% (2 więcej i bym się złapał na wyższy lvl dofinansowania).

Nie wymagaj za dużo od rządzących skoro oni nie ogarniają różnicy w przychodzie, obrocie i dochodzie -.-'

Np na zwolnienie z ZUS się nie łapię (w