Wpis z mikrobloga

Miraski spod tagu #motocykle. Kupiłem na allegro uchwyt x-grip z USB, zamontowałem i wszystko gra, kable podpiąłem bezpośrednio do aku. USB w pozycji ON świeci na niebiesko i ładuje telefon, problem pojawia się gdy mam wyłączony zapłon, USB w pozycji OFF, nie świeci się ale jak podłącze telefon to USB zaświeca się na niebiesko i ładuje. Czy to jest okej, nie rozładuje mi to akumulatora jak odepnę telefon? Rozpiąłem kable ale zastanawiam się czy tak to powinno działać czy szukać kabla i wpiąć się pod zapłon. Nie mam niestety multimetra, chyba będę się musiał zaopatrzyć dlatego pierwsze pytam was ;) dorzucam jeszcze #mechanika
  • 25
@KaarasKar: @ulsterboy: ja też się nie znam, ale słyszałem że ludzie tak robią. Również czekam na paczkę z takim uchwytem i zastanawiam się jak to zamontować. Trzeba lutować, czy jakaś szybkozłączka wystarczy? Jak najlepiej?

@sebawo: no dziwi się, bo ładowarka ma przełącznik, która powinna wyłączać port usb i odcinać od niego zasilanie.
@KaarasKar: Dziwna sprawa. Też mam chińskiego X-Gripa wpiętego bezpośrednio do akumulatora. Ma przełącznik i po wyłączeniu telefon się nie ładuje, a dioda nie świeci. Może ten przełącznik to jakaś lipa w twoim chińczyku.
ja mam podpiety przekaznik pod kostke od alarmu, ktora ma napiecie tylko jak przekrece kluczyk, a ten przekaznik steruje + na kablu do ladowarki usb, - mam podpiety pod aku
bardziej bym sie bal, ze jakis debil wsadzi mi cos w port i zrobi zwarcie, niz to, ze padnie mi aku