Wpis z mikrobloga

@Szef_Wypoku: moja była teściowa kupiła kiedyś 3 garnki zelmera za 4700 zł (wiocha, gdzie zarabia się minimalną krajową). Dopiero po fakcie dotarło do niej co zrobiła.
Po ok 5 latach o tego wydarzenia pojawił się u niej w domu pan z szybkowarem za 5500 zł, który ugotował jej obiad. Gdyby nie jej córka, która ją zj*bała na tym pokazie, to miałaby dziś kolejny świetny zakup za sobą xD

Ci sprzedawcy
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: "Ja już tyle lat żyje nie będzie mnie jakiś gówniarz mówił". A potem cyk, dzwoni pinda "czy ma pani problemy ze zdrowiem [NO KURA W WIEKU 70 lat, CIEKAWE], no to zapraszamy na DARMOWE spotkanie dotyczące zdrowego trybu życia, na spotkaniu GWARANTOWANY prezent".
  • Odpowiedz
@deafpool
@Szef_Wypoku

To sie dzieje od lat, az dziwne ze nadal funkcjonuje mit ze stary = madry. Kiedys to mialo jakis sens, teraz, kiedy wieku starczego dozyc bardzo prosto, rzadko zdarza sie kumaty emeryt albo emerytka. Realia sa takie ze w tym wieku umysl juz nie ten, naiwnosc wzrasta, i mamy duzego dzieciaka przekonanego o swojej inteligencji...
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: Ktoś powinien przebadać to zjawisko - tzn. dokładnie zrozumieć co ci starsi ludzie myślą, kiedy są w ten sposób oszukiwani. Bez tego nie da się z tym skutecznie walczyć.

Takie krzyczenie "hurr durr, głupie dziadki z wiochy" z pozycji mądrali nie jest rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@Szef_Wypoku: Taka typowa głupota to pewnie nawet nie większość przyczyn. Ludzie po prostu nie są asertywni, nie umieją odmawiać światłym, młodym, ładnie ubranym używających mądrych słów i zagrywek psychologicznych ludziom, pokazać swojego zdania a finalnie jest im głupio i wstyd, że podjęli niemądrą decyzję i siedzą z tymi garami potulnie spłacając je (lub nie). Prawie zawsze potem "ratują" ich młodsi krewni i odkręcają ten cyrk.

O ile czekają nas te
  • Odpowiedz
@deafpool: ci wszyscy sprzedawcy są bardzo przekonukacy.
Kiedyś był u nas w domu gościu prezentujący jakoś super-hiper-duper odkurzacz. Pokaz robił duże wrażenie, serio. Do tego oczywiście gratisy, aura ekskluzywności itd. Łatwo dać się nabrać.
Co prawda ja nie cierpię podejmowania decyzji pod wpływem czasu (zwkaszcza, że to było właśnie koło 6k - a taka promocyjna cena tyljo do momentu gdy gość od nas mit sam wyjść), a maz jest uczulony
  • Odpowiedz
@deafpool: nie zelmera tylko zeptera to raz. Dwa, że one tyle kosztują i nikt jej nie oszukał. Trzy - te zestawy za 5000 co wciskają emerytom nie leżały nawet obok zeptera. Cztery - kwintesencja wykopu - 190 plusów pod takim postem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz