Wpis z mikrobloga

Witam, mam trochę poje*** problem ze swoim laptopem Lenovo Legion Y540 a mianowicie, czy bym oglądał coś dłuższego na netflixie, czy na YouTubie czy nawet ściągnął film z chomikuj i oglądał na komputerze to dźwięk się po jakimś czasie zaczyna rozmywać z obrazem o parę dobrych sekund. Sterowniki aktualne, teraz przeinstalowałem system od nowa i już myślałem że problem z głowy gdy znowu się zaczeło.... już nie wiem co mam robić, wydaje mi się że na początku tak nie było, ale mogę się mylić. Na gwarancje oddać to pewnie też gówno zrobią bo dźwięk się zaczyna rozjeżdżać po pól godziny a tamci tylko sprawdzą czy działa i odeślą. Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Już naporawde nie wiem co mam robić....
#kiciochpyta #komputery #programista15k #laptopy #lenovo #sterowniki #niewiemjaktokurrranawetotagowac ##!$%@?*elenovo #windows10
Temu kto zaproponuje coś co naprawi problem postawie dużą pizzze
Pobierz Rhimdir - Witam, mam trochę poje*** problem ze swoim laptopem Lenovo Legion Y540 a mi...
źródło: comment_1589580990oazApHw5G7CjCfS00mNutk.jpg
  • 11
@BrakPomysluNaNick: Poza tym system jest świeżo instalowany, i żadnych sterowników może poza tymi directx nie instalowałem tym razem. Zastanawiam się nad powrotem do Windows 7, niby nigdy go nie używałem na tym laptopie ale tam jest wieksza swoboda co do sterowników
Sterowniki aktualne, teraz przeinstalowałem system od nowa i już myślałem że problem z głowy gdy znowu się zaczeło.... już nie wiem co mam robić, wydaje mi się że na początku tak nie było, ale mogę się mylić.


@Rhimdir: pobawiłbym się różnymi wersjami audio i kodeków. Jeżeli to zaczyna się rozjeżdżać dopiero po jakimś czasie to sprawdź czy win10 ci nie podmienia sterowników na inne, bądź sam to psuje, ale musiałbyś sprawdzić
Dlatego zastanawiam się nad starsza wersja systemu, bo wszystkie nowsze od 7 nie pozostawiają zbyt wielkiego wyboru już po samej instalacji. Z drugiej strony no nie chciał bym wracać do 7, mimo se dobry to za parę lat korzystanie z niego będzie problematyczne jak z XP. Myślisz że to może bardziej zależeć od sterowników karty graficznej czy dźwiękowej?
Myślisz że to może bardziej zależeć od sterowników karty graficznej czy dźwiękowej?


@Rhimdir: Karty dźwiękowej, ale na windows 10 nigdy nie wiadomo od kilku ostatnich wersji win10 mam np. na jednym laptopie czasem problemy z renderowaniem dźwięku, a wiem, że to nie sterowniki czy błąd w ustawieniach lub kodekach, bo już przerobiłem wiele wersji, łącznie ze sterami od grafiki. Po prostu windows 10 ma swoje momenty. Odpal linux z pendrive'a i
@Rhimdir to byl popularny problem z tym lapkiem. Jak poszukasz ppd tagiem laaptopy to na jesiwni ktorys mirek pisal ze ma rozwiazanie, pamieyam ze na anglojezycznym forum lenovo tez o tym pisali. Chyba (ale nie jestem.pewien bo u mnie problem nie wystepuje) pomagalo zainstalowanie sterownikow od karty dzwiekowej na drugim dysku (nie systemowym). Szukaj w necie pod y540 audio desync