Wpis z mikrobloga

Widzę, że na wykopie bojówka i młodzieżówka PO została reaktywowana i próbuje nam tu wmawiać, że mieliśmy drugą Irlandię aż w końcu od tego dobrobytu Polacy dali się przekupić za równowartość dwóch par dobrej jakości butów przez bandę pisowskich miernot. Przytaczam fragment programu Platformy Obywatelskiej z 2007 roku dotyczący podatków, dający realne zmiany w poprawie sytuacji finansowej Polaków. Czy coś z tego zostało zrealizowane oprócz utrzymania kwoty wolnej od opodatkowania?

Założenia nowego systemu podatków dochodowych:
- Zlikwidowanie podziału na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) i podatek dochodowy od osób prawnych (CIT);
- Wprowadzenie w miejsce PIT i CIT dwóch podatków – od dochodów osobistych (wynagrodzeń) oraz od działalności gospodarczej, bez względu na jej formę;
- Wprowadzenie jednolitej stawki procentowej (np. 15 proc.) dla wszystkich dochodów podlegających opodatkowaniu – zarówno osobistych, jak i z działalności gospodarczej;
- Zlikwidowanie obowiązujących zwolnień podatkowych i wprowadzenie zasady powszechności opodatkowania na jednolitych zasadach;
- Wprowadzenie zasady, że dochód opodatkowany jest tylko raz – w momencie wytworzenia (m.in. likwidacja opodatkowania dywidend i opodatkowania spadków);
- Założenia podatku od dochodów osobistych:
* Opodatkowanie dochodów osobistych stawką 15 proc.;
* Utrzymanie kwoty wolnej od opodatkowania dla podatnika i każdego dziecka (ulga prorodzinna);
* Zlikwidowanie opodatkowania odsetek (w następstwie zasady jednokrotnego opodatkowania dochodu i preferencji dla oszczędzania);
- Założenia podatku dochodowego od przedsiębiorstw:
* Wprowadzenie jednolitych zasad opodatkowania dla właścicieli wszystkich przedsiębiorstw;
* Opodatkowanie wszystkich przedsiębiorstw według jednolitej stawki podatkowej 15 proc.;
* Podatek nakładany tylko na etapie osiągnięcia zysku przez przedsiębiorstwo. Dystrybucja zysku (np. w formie wypłaty dywidendy) nie byłaby opodatkowana;
* Wszystkie racjonalne wydatki służące działalności gospodarczej stanowiłyby koszt uzyskania przychodu (pomniejszałyby podstawę opodatkowania) w chwili poniesienia wydatku;
* Wprowadzenie możliwości „przeniesienia” straty podatkowej na następne lata, bez ograniczeń czasowych ani kwotowych (strata poniesiona w roku podatkowym mogłaby zostać odliczona w przyszłych latach, aż do wyczerpania straty);

#bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka #4konserwy
  • 11
@karski: sram na to czy zrealizowali, czy też nie. Problem jest w tym, że obecni, czyli PiS realizuje program PZPR ze stałą inwigilacją i zamordyzmem w gospodarce, zwłaszcza w sektorze przedsiębiorstw.
Tak mnie #!$%@? strzela, że chętnie rzuciłbym cegłą lub koktajlem. PO ma ten plus, że nie zrobili nic i zostawili przedsiębiorców samych sobie... #!$%@?Ć PIS

i nie nazywaj nas lewactwem, skoro ukochany PiS Ci przywraca PRL
@glogovianin czego nie rozumiesz w wypowiedzi @karski ?
On tylko napisał, że żałośni są ludzie którzy teraz będą głosować znowu na PO bo są mniejszym złem od PiSu.
Trzeba głosować na nowe partie a nie znowu pędzić w to bagno.
A niektórzy po prostu zaczęli przeginać z tym wybielaniem PO. Bo faktycznie na tle PiSu to wypadają może lepiej, ale to nie znaczy, że są tacy świetni.
@jabolsy: a czy Ty nie rozumiesz, że Polska nie ma lepszej partii? :D Żadne stronnictwo nie ma szans pokonać PiS lub PO (w szczycie formy). Lewica? Konfederacja? Dobry żart. Graj takimi kartami, jakie masz
@karski: @jabolsy: i właśnie w wypowiedziach takich jak wyżej wymieniony @glogovianin: widać czemu w Polsce jest jak jest... Głosowanie anty... Ludzie (z każdej partii) traktują swoich polityków jak proroków. I dotyczy to każdego... PiS nie widzi wad u Kaczyńskiego czy Dudy, POKO u Tuska, Budki czy Kidawy, Lewica u Biedronia czy Czarzastego, PSL u Kosiniaka i Kamysza ( ͡° ͜ʖ ͡°), Konfederacja u Korwina i
@glogovianin: A ty rozumiesz, że nie ma czegoś takiego jak "lepsza partia"? Każdy głosuje wg własnych upodobań. Ja zagłosuję na Konfederację i Bosaka, bo kieruję się w życiu głównie grubością portfela i jestem w stanie w bólach przełknąć jego katolickie zapędy i kwestie obyczajowe.
@karski: i nadal niezrealizowane obietnice PO i ich rządy byly po 100kroc lepsze od aktualnych rządów PiS. Miała być "dobra zmiana" wyszło tak jak z obietnicami PO. Zrzucamy się w debilnych youtubowych challengach na maseczki dla służby zdrowia bo #!$%@? kasę na swoich.
@Tartak: Wystarczy, że były niezrealizowane przez 8 lat i to skreśla dla mnie PO na amen. Tym bardziej z dzisiejszą ekipą mogą sobie obiecywać gruszki na wierzbie, a czekałoby nas dokładnie to samo. #!$%@? mnie niemiłosiernie wybielanie PO, bo pamiętam nastroje w Polsce przed końcem ich kadencji i do głowy by mi nie przyszło, że ktokolwiek zechce ich powrotu, a tu proszę. Nagle ni stąd, ni zowąd pojawiła się grupka fanatyków
Ja zagłosuję na Konfederację i Bosaka, bo kieruję się w życiu głównie grubością portfela


@karski: to ten co chciał kosztem wzrostu gospodarczego zapobiegać przyjmowaniu imigrantów gospodarczych?

Masz do wyboru partię, która nie spełniła wszystkich obietnic (część z nich jest nie do spełnienia w wysoko rozwiniętym kraju, tym bardziej w obecnej sytuacji - nie oszukujmy się), ale w porównaniu do tego co się dzieje dziś była przewidywalna i racjonalna oraz partię, która