Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki pytanie o wężyki przyłączeniowe do baterii - zgodnie z instrukcją wężyk od strony baterii przykręciłem rękami do wyczucia mocnego oporu. Następnie z drugiej strony (do kranika w ścianie) nakręciłem rękami i chciałem lekko poprawić kluczem płaskim.

Mój wężyk jest dłuższy może z 5cm niż powinien - nie ma żadnych ostrych zagięć więc powinno być ok, jednak lekko się wygina i teraz jak dokręcam kluczem to w pewnym momencie cały zaczyna się skręcać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To oczywiście nie jest ok i nawet w instrukcji jest wprost napisane że nie może być skręcony - co z tym zrobić. Dokręcać do momentu aż się zacznie kręcić wężyk i to wystarczy? W ogóle nie dokręcać kluczem tylko palcami ile wlezie?

Rozumiem, że ten wężyk na kranik w ścianie nie powinien być dokręcony na pałe do końca gwintu?

#pytanie #remontujzwykopem #hydraulika
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erjan: nie ma szans żeby go ruszyć tylko jak odkrece śrubę to się przekręca w drugą stronę

Na chwilę obecną dokrecilem tak daleko jak się dało bez skręcania węża i trzymając palcami dokrecilem nieco płaskim żeby się za bardzo nie skręcił - jest jeszcze trochę zapasu ale wydaje się że nieźle siedzi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: o spoko rada, dziękuję. Jeszcze tylko pytanie o ten opór - wiem że tego się nie da określić, ale chodzi o taki opór jak dokręcam palcami i dalej nie jestem w stanie, czy klucz ma ciężej chodzić? Żeby nie dokręcać to wiem, żeby nie przekręcić uszczelki w środku