Wpis z mikrobloga

Mimo, że bardzo chciałbym zobaczyć prezydenta Trzaskowskiego w Pałacu Namiestnikowskim to jego kandydatura w aktualnej politycznej matematyce jest znacznie słabsza od pozycji Radka Sikorskiego, tyle że nie wydaje mi się, żeby Sikorski chciał wracać do polskiego politycznego #!$%@?łka z cywilizacji jaką jest Unia Europejska. Marszałek Grodzki jest również typowany jako kandydat, ale to również zły wybór bo robi niedocenioną robotę w Senacie.

Polska niestety została nieodwracalnie popsuta przez PiS a inicjatywa powolnego aż stanowczego cywilizowania polaczka, które prowadzić będzie do stopniowej liberalizacji została cofnięta o co najmniej dekadę przez pisowskie pranie mózgu mediami publicznymi i jakością politycznej debaty.

Jestem zdania, że Koalicja Obywatelska musi teraz zrobić krok w tył i wyłonić kandydata konserwatywnego, czyli takiego którego polaczek 2020 ma szansę wybrać a który szanuje standardy demokracji, trójpodział władzy i który jest w stanie stopować skutecznie autorytarne zapędy partii rzadszych populistów. Dlatego jedynymi sensownymi opcjami dla KO jest Sikorski albo przekazanie poparcia Kosiniakowi-Kamyszowi.

#neuropa #4konserwy #polityka #wybory #platformaobywatelska #koalicjaeuropejska #duda #trzaskowski #sikorski2020
  • 7
@Majk_:

tyle że nie wydaje mi się, żeby Sikorski chciał wracać do polskiego politycznego #!$%@?łka z cywilizacji jaką jest Unia Europejska

przecież Sikor pokazuje wysokie zainteresowanie Pałacem Prezydenckim na twiterku xd
Dlatego jedynymi sensownymi opcjami dla KO jest Sikorski


@Majk_: Dobra, a jak to jest z tą konserwatywnością Sikorskiego. Bo tak szczerze powiedziawszy, nie kojarzę za wiele jego wypowiedzi w kwestiach światopoglądowych. A z racji bycia proeuropejskim raczej wątpię żeby przedstawiał typowo polski konserwatyzm, który przecież stoi w sprzeczności z wartościami europejskimi.