Wpis z mikrobloga

Zaczynam coraz bardziej nie lubić mojego własnego kraju. A jeszcze 2,3,4 lata temu naprawdę myślałem, że już doganiamy ten mityczny zachód, laicyzujemy się, europeizujemy, że będzie coraz lepiej, postawimy na współpracę. Ktoś powie, że to przecież tylko starzy tak mają, stare pokolenie musi umrzeć i będzie lepiej. Otóż nie moi drodzy. Na przykładzie mojej byłej, która mieszkała z rodzicami, ona sama zaczęła wierzyć w te wszystkie fake newsy z TVP Info i zaczęła się coraz bardziej radykalizować, jej język stawał sie coraz to bardziej agresywny i nienawistny. Osoba w ciągu tych 2 lat zmieniła się nie do poznania. Także zmiana pokoleniowa nie ma nic tu do rzeczy. Można sobie robić heheszki z Korwina, ale namawianie do przemocy to jest po prostu kolejna przekroczona granica. Z coraz większym zdumieniem przyglądam się, jak idziemy w stronę bananowych republik. Bardzo to przykre i smutne. Coraz mocniej zastanawiam się, czy nie opuścić Polski, tym bardziej, że mam dziewczynę azjatkę i serio sytuacja robi się coraz bardziej niewesoła. Co o tym sądzicie? A może przesadzam?

#neuropa #polska #azja
malyludeklego - Zaczynam coraz bardziej nie lubić mojego własnego kraju. A jeszcze 2,...

źródło: comment_1589463861HTieVmRoU3ZfipsbjI1L7j.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: daj spokój Polska niedługo będzie w tyle za krajami z Afryki, już nawet Ukraina sobie lepiej radzi.

No ale matka Rosja zawsze może wziąść Polskę w swoje ciepłe matczyne łapki, może to Polaków w końcu ucieszy.
  • Odpowiedz