Wpis z mikrobloga

@janushek: @Hogataa26: @ryszardello: @Hogataa26: @LucaJune:

Nie jarajcie się. Remake Mafia The City Of Lost Heaven będzie w najlepszym wypadku tak samo "no nieby fajne ale w sumie to meh" jak Mafia II

A dwójka i trójka, że remake? Nie mam pytań. A trójke to w ogóle powinno się wymazać z rzeczywistości a nie jakieś pieniądze w to pakować...
  • Odpowiedz
@micke: Co było niby w dwójce meh? Jedynka i dwójka to kompletne dzieła. Oczywiście wolę jedynkę, ale 2 mimo mniejszej powagi wcale mocno nie odstaje. Ten news zrobił mi 2020. Niedawno kończyłem 1 i 2 i nadal nie mogę wymazać z głowy tych przeżyć. Wiem że niestosowne są porównania serii Mafia do GTA, ale postanowiłem zrobić sobie po Mafiach przejazd przez serię GTA od dwójki zaczynając. GTA 3 porównując do
  • Odpowiedz
rozumiem oddawanie klimatu, ale te wszechobecne korki to przesada


@jarzabek: Wiesz że w opcjach grafiki możesz zmniejszyć gęstość ruchu?

GTA 3 porównując do Mafii 1 zestarzało się tak, że przestało być w ogóle grywalne.


@jarzabek: Nie wiem na jakiej zasadzie. Te stare GTA nadal wydają się mieć jak dla mnie całkiem działające sterowanie i mechaniki. W Mafię 1 nie grałem ale oglądałem streamy z niej i odnoszę wrażenie
  • Odpowiedz
@Thunderlane:

Wiesz że w opcjach grafiki możesz zmniejszyć gęstość ruchu?

o kurde, jesli to prawda to odruchowo dawałem wszystko na maksa hahahahaha teraz to wiele wyjaśnia

Jeśli zaś chodzi o GTA 3 to naprawdę. Z serią GTA jestem od dzieciaka i pierwszej części. Część druga to kawał mojego dzieciństwa i ogrywając ją parę miesięcy temu, po latach przerwy, nadal znałem pierwsze dwa miasta na pamięć. Za trzecim nigdy nie przepadałem, ale też trochę w głowie zostało. Gdy kupiłem za kieszonkowo GTA 2 w wydaniu PlayIt!, dostałem na dodatkowej płycie nieoficjalną polską stronę o GTA w formie offline (nie zin/mag ale pełnąkopię strony www). Płyta była wypchana materiałami o nadchodzącym GTA 3, a ja byłem jak zahipnotyzowany. Czekałem na trzecią część jak na koniec szkoły. Oglądałem filmiki z wersji beta, jakieś pierwsze przecieki z gameplayów i liczyłem po cichu na to, że skoro na moim intel celeron 400mhz, 32 mb ram i riva tnt 2, filmiki z gry działają płynnie to i gra będzie działała płynnie. Naiwnie przeczekałem do premiery i kupiłem grę jakoś w 2002 roku. Przez kolejne 3 lata nie mogłem w nią grać, bo mój komputer sobie z nią nie radził, ale wiedziałem o grze już wszystko. Jak tylko zupdatowałem komputer GTA 3 było przez kolejne lata dla mnie numerem jeden. Znałem Mafię, uwielbiałem ją, ale zbyt mocno byłem związany z serią GTA, żeby przejść na
  • Odpowiedz
@jarzabek: Akurat za GTA 3 nigdy nie przepadałem przez atmosferę która mi nie pasowała. Ale do Vice City czy San Andreas bardzo lubię wracać. Widocznie ja nie dostrzegam tej magii Mafii 1, po prostu dla mnie wydaje się strasznie drewniana i detale nie są w stanie tego przeważyć. Poza tym na twój odbiór może też wpływać to że 3 znałeś i "wiedziałeś o nim wszystko" więc już niczym cię ta
  • Odpowiedz