Wpis z mikrobloga

#koronawirus przecież 90% na Śląsku z tych nowych zarażonych to są albo górnicy albo ich rodziny. Nie słyszałem żeby szpitale na Śląsku były przepełnione. Wynika to z tego że masowo zaczęto robić testy górniką i ich rodzinom. Gdyby ogólnie zaczęto robić w Polsce masowe testy to wyniki byłoby przerażające jak w krajach zachodnich, jedynie co trzyma to w ryzach to mała śmiertelność, choc może i z tym jest gorzej bo zmarłych się nie bada.
  • 26
@Hejtel: Bo w zasadzie na zachodzie też testów było robionych za mało. To widać na podstawie śmiertelności, bo CFR w Polsce wynosi jakoś 4%, a w takiej Belgii aż 16%.

Stopa zakażenie fatality (IFR) - odsetek zakażonych przypadków danego schorzenia , które prowadzą do śmierci. Podobne do CFR, ale dostosowane do bezobjawowych i nierozpoznanych przypadków.
@Hejtel: województwo liczba wykonanych testów liczba potwierdzonych przypadków
zachodniopomorskie 12115 474
pomorskie 34098 485
warmińsko-mazurskie 17007 162
lubuskie 6858 92
kujawsko-pomorskie 15361 577
mazowieckie 143966 2808
podlaskie 15382 384
wielkopolskie 48855 1699
łódzkie 32477 1188
dolnośląskie 33849 2024
świętkorzyskie 13303 325
lubelskie 21597 392
opolskie 4750 495
śląskie 42529 3779
małopolskie 35949 1071
podkarpackie 13120 371

Czyzby? W mazowieckim zrobiono wielokrotnie więcej testów. Więcej było też w wielkopolskim niż na śląsku
@Hejtel: ale wy wiecie że te rodziny górników sobie urządziły radośnie majóweczke w ostatni ciepły weekend? Zresztą #!$%@? z majóweczka te rodziny z radością poszły do Ikei po nowe doniczki czy do galerii bo nowe gacie trzeba kupić
ą dwa słowa, których formy się nie zna, więc najlepiej użyć obydwu możliwości. Wtedy będzie się miało maksymalnie tylko jeden błąd.


@januzi: Nieprawda. Robiąc jeden błąd wychodzi się na głupka. Racjonalne jest więc trzymanie się jednej formy, nawet jeżeli nie jesteśmy jej pewni.
Zawsze mnie ciekawił proces zachodzący w głowie człowieka, który ma dwa celowniki obok siebie i jeden pisze z błędem (górniką) a drugi poprawnie (rodzinom).


@Horkheimer: dysleksja czy tam inna dysortografia. Wbrew powszechnej opinii dysleksja nie oznacza nieuctwa tylko takie właśnie randomowe walenie byków. Dzieje sie to mimowolnie więc nie ma tu żadnych zawiłych procesów.
ja w ogóle się zstanawiam skąd się to #!$%@? wzięło, te pisanie zamiast "om" "ą" i "em" "ę"


@iighlaq_alhabl: przecież właśnie #!$%@?ąłeś podobny błąd co on xD

skąd się to #!$%@? wzięło

te pisanie


¯\_(ツ)_/¯ jedno umiesz napisać poprawnie, drugiego już nie
@Hejtel: ja chciałem tylko zaznaczyć, jako osoba która miała test, że w sumie jak są oznaki choroby to nie ma obecnie żadnego problemu z testem. Nawet jak się objawy nie zgadzają - wysłał mnie lekarz rodzinny i na następny dzień znałem rezultat (negatywny). Może miałem sporo szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)