Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Ostatnio zaczynam majsterkować z drewnem i przyszedł czas na zakup szlifierki. Dużo ludzi poleca mimośrodową, jednak ja nie mam wprawy i mam do wyszlifowania trudno dostępne miejsca więc jednak skłaniam się ku szlifierce oscylacyjnej ze stopką w kształcie żelazka. Polecacie jakieś szlifierki oscylacyjne do 350 zł które wam się sprawdziły?
#drewno #majsterkowanie #szlifierka
  • 10
Dużo ludzi poleca mimośrodową, jednak ja nie mam wprawy i mam do wyszlifowania trudno dostępne miejsca więc jednak skłaniam się ku szlifierce oscylacyjnej


@TesknieZaKotem: kup żelazko albo deltę (podobna do żelazka, ale dużo mniejsza stopa) do zakamarków, a do większych powierzchni mimośroda. Jak zaczniesz majsterkować na dobre, to i tak jeszcze za chwilę "czołg" dokupisz, bo niestety nie ma szlifierki do wszystkiego, czasem lepsza jest taka, czasem inna :)
@Jarek_P: Właśnie ja póki co zamierzam robić drobiazgi, nieduże powierzchnie (maksymalnie coś wielkości deski do krojenia, dlatego mimośrodowa dla przeszlifowania drewnianego numeru domu to trochę na wyrost chyba :) No i takim żelazkiem dojdę do trudno dostępnych miejsc i na tym mi głównie zależy w tym momencie. Mimośrodową też kupię, ale trochę później.
Polecasz jakiś konkretny model żelazka?
@TesknieZaKotem: do takich drobiazgów to wystarczy cokolwiek, nawet znacznie poniżej twojego budżetu (lidlowy Parkside, BlackDecker). Jak chcesz coś lepszego, to kup Makitę albo Metabo. Zastanawiałem się kiedyś nad Ryobi, z powodu tego małego dynksa, który ona ma z przodu, do dopieszczania największych zakamarków, ale bałem się, że fonalnie taki dynks będzie bardziej przeszkadzał, niż pomagał.
@Jarek_P: Okey :) dzięki wielkie. To chyba padnie na Prakside bo nawet ma dobre opinie i niedrogi, a jak już będę miała więcej ogarnięte w temacie to się wymieni na coś lepszego. Tez myślałam nad Ryobi, zwłaszcza że mimośrodową też mają nie taką drogą a ma całkiem dobre opinie.
@TesknieZaKotem: do gipsu polecam "Makita Szlifierka oscylacyjna BO3710" ;) kiedyś dostałam "w prezencie" z okazji remontu ;D ciężko ją zajechać, ale pyli się niemiłosiernie. Czasami wygodniej nam było odstawić ją do kąta i zatrzeć coś ręcznie.
Dzięki za info ! ogarniam zakupy i do dzieła !