Wpis z mikrobloga

Świetne przeprowadzenie kraju przez kryzys


@Herubin: tak świetnie to zrobili, że musieli #!$%@?ć 150 mld zł z OFE

szeroko rozumiana modernizacja kraju


Nic nie zrobili, przecież ich główne motto rządzenia to była ciepła woda w kranie.Tusk ogłosił tym hasłem, że nie będzie przemieniał, przebudowywał Polski. Żadnych wizji, żadnej poważnej reformy.
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Hołownia chce zmienić sposób o mówienia o polityce - moim zdaniem to jest podstawa. Z tego co zdążyłem się zorientować to mniej więcej na wzór skandynawski, gdzie społeczeństwo jako całość jest bardzo dojrzałe a także jest jednością oraz bardzo ufa swojemu kraju.

To jak nas bardzo podzieliła polityka - jak podzieliła społeczeństwo na pół jest wręcz obrzydliwe. Owszem w każdym kraju są podziały, ale u nas to jest rekord świata i paplamy się w bagnie. Wystarczy wspomnieć sobie choćby lata 2000 gdzie teraz patrząc na takich ludzi jak Miller, Kwaśniewski, Buzek czy nawet Tusk to wydają nam się że byli to mężowie stanu i tęsknimy do tamtych czasów gdy było w miarę stabilnie - a przecież już wtedy narzekaliśmy. W tej chwili poziom naszej polityki to dno - nie wiem czy może być jeszcze gorzej. Rządzą nami szczekające pieski, bardzo negatywni ludzie którzy sprawiają że wszyscy w tym kraju są sfrustrowani.

I od zmiany tego powinno się zacząć. W zeszłych wyborach kimś takim kto może pojednać społeczeństwo wydawał mi się Kukiz (ale on poszedł w bardzo złą stronę), a teraz kimś takim wydaje mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@peetee moze bym uwierzyl, jakbym zobaczyl, ze po przegranych wyborach zachowuje te same poglady i ze to nie byla gra pod wyborcow. Za duzo juz tych ludzi, ktorzy mieli byc zbawieniami a potem okazywalo sie jacy sa naprawdę. Jesli faktycznie jest prawdziwy i by taki pozostal to życzę powodzenia.
Swoja droga kazdy dobry w tej sytuacji, byle usunac dlugopisa
  • Odpowiedz
moze bym uwierzyl, jakbym zobaczyl, ze po przegranych wyborach zachowuje te same poglady i ze to nie byla gra pod wyborcow.


@RenkaRenkeMyje: myślę że jeśli będzie chciał wejść w politykę z jakąś partią to umoczy się w tym gównie i skończy jak Kukiz. Natomiast wybory prezydenckie mają to do siebie że jesteś w stanie uzyskać ten urząd będąc realnie czystym. To są dwie odrębne rzeczy. I właśnie uważam że w
  • Odpowiedz
  • 0
@RenkaRenkeMyje

Tyle lat go zamykacie a nikt mu jeszcze zadnego zarzutu nie byl w stanie postawić XD

I tyle samo lat będą pisowców zamykać. XD

Wszyszy przy korycie od lat 90 to ta sama klika. Krzywdy sobie nie zrobią. Wystarczyło społeczenstwo spolaryzować.
  • Odpowiedz
To jak nas bardzo podzieliła polityka - jak podzieliła społeczeństwo na pół jest wręcz obrzydliwe.Owszem w każdym kraju są podziały, ale u nas to jest rekord świata i paplamy się w bagnie. Wystarczy wspomnieć sobie choćby lata 2000 gdzie teraz patrząc na takich ludzi jak Miller, Kwaśniewski, Buzek czy nawet Tusk to wydają nam się że byli to mężowie stanu i tęsknimy do tamtych czasów gdy było w miarę stabilnie -
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje jakby mi ktoś pare lat temu powiedział, że bede tęsknił za PO i Tuskiem to bym go opluł... widać w anegdocie o powiekszaniu mieszkania przez adoptowanie kozy jest sporo racji xD
Zdecydowanie wole złodzieji od debili jesli juz musze wybierac
  • Odpowiedz
Potrafisz uzasadnić te tezy z pogranicza socjologii i politologii?


@Halbr: tak, rozmawiam z ludźmi - w Polsce niezależnie od tego czy jesteś za PO czy za PiSem, biedny czy bogaty - masz na kogo się wyrzygać. Mieszkałem w jednym ze Skandynawskich krajów i wiem jakie tam ludzie mają podejście do aparatu państwa - niezwykłe zaufanie. I to nie wynika w ogóle z tego że są bogatsi, bo znam bardzo bogatych
  • Odpowiedz
@peetee: No, ale poza Skandynawią i Polską jest jeszcze cały świat. Czemu ten rekord należy akurat do nas?

Co do podziałów - potrafię porównać Polskę z 2000 (bo ją pamiętam) a także Polskę z dzisiaj. Ludzie nie byli aż tak podzieleni. I w te podziały brniemy jeszcze głębiej. Rozłamy w rodzinach i wieloletnich przyjaźniach to już jest w zasadzie normalka.


@peetee: A pamiętasz Polskę z lat 90. i
  • Odpowiedz
Generalnie to trzeba mieć dziury w mózgu, żeby nie pamiętać epoki Tuska w polskiej polityce i chcieć go na premiera.


@mj12: Ja pamiętam i uważam, że nie było porównania z PiSem i co?
  • Odpowiedz
Nie potrafisz uzasadnić swoich tez.


@Halbr: xDD to że Ty twierdzisz że nie umiem uzasadnić swoich tez nie znaczy że ich nie umiem uzasadnić.

Czemu ten rekord należy akurat do
  • Odpowiedz
Twój kontrargument z latami 90tymi też z obiektywnością nie miał absolutnie nic wspólnego (i nie traktuj tego jako wyzwanie)


@peetee: Bo miał na celu ukazać jakie bezsensowne jest porównanie przez wspominanie czasów dziecięcych lub młodzieńczych. Tobie się wydaje tak, mnie tak. Ty pamiętasz tak, ja inaczej.

Po prostu dziwi mnie takie forsowanie tez z pogranicza socjologii i politologii bez uzasadnienia. Że rekord świata w podziale, że rządzący sprawiają, że Polacy
  • Odpowiedz
@Halbr: rozumiem o co Ci chodzi - i tak jak mówiłem, to były moje przemyślenia - dodatkowo nasączone hiperbolami. Zwykły post - jeden z bardzo wielu na wykopie.

W ten sposób o którym mówisz można się przyczepić do 95% contentu na tym portalu (nie, nie mam na to badań).
  • Odpowiedz
@peetee: No okej, po prostu zwykle (też nie mam badań) ludzie opowiadają pierdoły, więc to mnie nie triggeruje. A Ty pokusiłeś się na poważne tezy w poważnym tonie. No ale okej, rozumiem, że masz takie odczucia. Ja mam inne. Z fartem.
  • Odpowiedz