Wpis z mikrobloga

Konfiguruję własnie teściowi nowy telefon na androidzie, oczywiście na poprzednim nie było konta Google, a wszystko ma być przeniesione. No to założyłem mu konto, wszystko niby się zsynchronizowało, ale jak na nowym urządzeniu chcę przenosić dane przy pomocy aplikacji Google, to otrzymuję komunikat, Nie znaleziono kopii zapasowych. Brak kopii zapasowych połączonych z kontem...(nazwa konta)... Konto utworzone jakieś 1,5 godziny temu. Jest jakaś opcja ręcznego wymuszenia utworzenia kopii zapasowej? Dawca to Sony Xperia E5, a biorca Motorola Moto e6 plus jak coś.

#android #telefony #sony #sonyxperia #elektronika #pytanie
  • 7
@pogop:Na Sony zaloguj się na to samo konto co na Moto. W Sony wchodzisz w Ustawienia>Google>Kopia zapasowa. Konfiguruj ustawienia kopii i powinno po chwili wszystko się wykonać. Ewentualnie możesz wykorzystać jakaś aplikację do przesłania kopii pomiędzy urządzeniami
@pogop: Ja mam kopie zapasową w system > kopia zapasowa i tam mogę wysłać dane na konto google. Ale w samych ustawieniach jest też Konto Google i tam mogę zrobić kopie na inne urządzenie obok.
@symis: @Am61: no właśnie chcę zrobić transfer na urzązdzenie obok i mówi mi o braku kopii zapasowej na już zalogowanym na nowym telefonie. Robiłem to naprawdę wielokrotnie i nigdy nie było problemów, a teraz dupa, Może trzeba się zalogować do SONY też, ale przecież nowe urządzenie SONY nie jest.
@pogop: a motorola nie ma jakiejś aplikacji do transferu ze starego telefonu? Bo szczerze to dawno nie miałem motoroli w rękach i nawet nie wiem.
@pogop: wiem że Sony miało swoją appkę do tego i za jej pomocą się wszystko konfigurowało ale kontakty z Google tak czy siak powinno wysłać. Ale w książce adresowej masz eksport samych kontaktów jak coś.
@pogop: Masz android to kombinuj jak koń pod górę, tam tyle możliwości jest i opcji, nie to co iOS ;) Niestety powalone historie są z tym ale może zaloguj się na e5 na to konto i niech się synchronizuje