Wpis z mikrobloga

Fakt, że przez 30 ostatnich lat żaden z 2 mln Polaków z który podjął decyzję o emigracji nie założył znaczącej firmy na zachodzie chociażby na miarę polskich Dino, LPP, CCCC czy Polsatu wynika z tego, że w Polsce jest promowana przedsiębiorczość i bardzo łatwo prowadzić interesy czy z tego, że na emigrację decydują się tylko najwięksi nieudacznicy?

  • 43
https://www.forbes.pl/rankingi/najbogatsi-polacy-za-granica/d3j8v3c

Definicja? Oni muszą #!$%@?ć jakieś gówno, a ja nie


@MilionoweMultikonto:
W przeciwieństwie do Ciebie oni mają inteligencję pozwalającą im na rozumienie słowa pisanego, coś co Ciebie niemiłosiernie przerasta.
Twój link:
Pozycja pierwsza - Żyd urodzony w Chicago przed drugą wojną światową
Pozycja druga - kobieta która wyemigrowała 50 lat temu i dostała majątek po mężu w spadku
Pozycja trzecia - jego rodzice zabrali go przed drugą wojną światową z Polski
Nawet we własnym kraju nie mamy żadnych mocnych eksportowych produktów, z których bylibysmy dumni i które byłyby rozwożone po całym świecie a co dopiero w innych


@Mystizer: meble, palety, ciuchy, okna itd.
Coś w kraju zostało stworzone, za granicą już nie bardzo. Mimo że PKB 4 razy większe średnio za granicą (a kiedy i z 8), więc o wysoką kapitalizację dużo łatwiej
@Fan_Morawieckiego: wezmy na przyklad mnie, jak jezdze sobie do niemiec to nie nazywamy tego emigracją, firmy nie rejestruję w niemczech bo jak juz kiedys tlumaczylem papierologie taniej mi ogarniać w pl, klientów mam z calego swiata, jak bede chcial firme optymalizowac podatkowo to predzej wybiore jakis Raj niz kraje z ktorych faktycznie mam obrót

Więc jezeli moja firma kiedys sie tak rozwinie zeby Ci zaimponowac to i tak jej nie uznasz