Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki nie wiem jakie auto kupić. Byłem zdecydowany na Hondę Accord VIII z silnikiem 2.4, ale ponoć Hondy te biorą olej, szczególnie silniki 2.4, nawet pomimo niskiego przebiegu. Teraz jeżdżę Hondą Accord VI i jest mega zadowolony z tej marki.

Mam do wydania maks 55 tys. zł. Nie widzę nic innego sensownego, bo interesuje mnie sportowy sedan. Może jedynie Mazda 6 / 3 by się mogła wpasować. Skody też są w tej cenie prawie nowe i dobrze wyposażone, ale to Skoda, więc odpada. Audi i BMW nie chce ze względu na wysoka awaryjnosc. Z drugiej strony, to nigdy nie będę miał gwarancji, że jakiś silnik nie bierze oleju, a chyba we wszystkich bardziej sportowych autach jest takie ryzyko.

W aucie za taką cenę jest w stanie zaakceptować maks pobór oleju 1l na 10tys km. Oczywiście przy jeździe nie do odcinki.

#honda #samochody #motoryzacja #skoda #mazda
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kosteekk za szybko rdzewieje, silniki też bez rewelacji
@JEST-SUPER: bierz hankę, miałem 2.0 i nie brał grama oleju, a pałowałem go mocno. 2.4 może troche brać jesli jeździsz ostro, ale w ramach rozsądku. Vagi biorą często dużo więcej, odradzam.
@JEST-SUPER: mazdy 6 nie bierz, polifty są godne polecenia dopiero, po poprawionym wnętrzu bo jest ciszej a te stare są kiepsko wyciszone, silniki super, oszczędne i mocne jak na wolnossaki 2 ale karoseria dalej bez ocynku potrafi ruda #!$%@? ją dorwać. Za te pieniądze będziesz miał fajną Lagunę III i jeszcze zostawisz sobie na inne wydatki.
@StukilowaRurzowa: jest jedno fajne Renault, bodajże Megane, ale jakoś nie jestem przekonany do tej marki
@PanKracy582: nie pytam o robienie samemu remontu, bo tego nie przeprowadzę ;P ale mega tanio Ci wyszło, same części do silnika kosztują ok 1200 zł, a używane silniki chodzą po 2k
@eriicforrester: hmmm może faktycznie nad tym Renault się zastanowię, ale bardziej Megane. A o Maździe 6 której generacji mówisz? Bo jeśli chodzi o
@JEST-SUPER: mówię o gj, tak tak, polifta nie kupisz zdecydowanie, ostrzegam tylko przed przedliftami, są bezawaryjne ale rdzewieje z dnia na dzień i w środku strasznie głośno do tego wygląd wnętrza jest dyskusyjny. Laguna III to jest pewniaczek, bardzo polecam. Kontrowersyjne z wyglądu auto, ale to francuz więc jakżeby inaczej. Pod względem mechaniki i dynamiki fajny dupowóz.
@szumi_ameba: Mega bezawaryjne auto, przyjemnie się jeździ, w sensie można spokojnie wyprzedzać innych, jak kręcisz to mega przyjemnie go słychać i dobrze przyspiesza. Bardzo ładnie też wygląda. Jedynie silnik mi bierze 0,3-0,5l na 1000 km, no i powyżej 120 km/h jest głośne. Z tego co słyszałem to niestety wersje type r to są szroty na polskim rynku.
Ja też kupiłem mega zadbane to auto, legendę forum accorda, gdzie miała ona wątek