Wpis z mikrobloga

Zamówiłem #kindle Paperwhite IV ale po przemyśleniach nie wiem, czy nie anulować zamówienia.

Dałem 489 zł i pewnie jutro wyślą, więc dziś jeszcze mam czas na namyślenie się.

Nie czytam teraz dużo, ale myślę, że z czytnikiem byłoby to na tyle wygodne, że w końcu zacząłbym regularnie i tego bym chciał.

Pierwszą rzeczą, która wzbudziła wątpliwość jest to, że dostęp do Legimi z biblioteki (na który m. in. liczyłem) nie obowiązuje na Kindle.

#student here i nie chciałbym wydawać zbyt dużo hajsu na książki, kiedy już 5 stówek wyrzucę na sam czytnik.

Czy w Internecie można znaleźć dużo darmowych, nawet tych mniej legalnych książek? Czy nie ma problemu z ich formatem, okładkami, dostępnością?
Najbardziej lubię książki informacyjne, poradniki etc. ale chciałbym też czytać te najbardziej polecane z różnych gatunków, próbować wielu.

Jak to u Was wygląda? Na jakie wydatki trzeba się przygotować? Co byście mi doradzili? Zostawiać czy anulować? Nie wiem czy byłbym na tyle geekiem, żeby za ebooki płacić tyle, ile za normalne, papierowe wersje, a jeszcze nie można ich odsprzedać jak nie siądą.

Myślę, że czytałbym z jedną książkę miesięcznie, chyba, że naprawdę by mnie wciągnęło.

#ebook #ebooki #ksiazka #ksiazki #mobi #legimi #czytnik #czytniki #czytajzwykopem
  • 19
@Rikonelli: z wlasnego doswiadczenia: nie czytalem ksiazek jakies 25lat - odkad kupilem kindle leci jedna za druga /ale generalnie tylko to co lubie czyli fantastyka/... wydatki: pare dni temu kupilem 6 tomow diuny za 100zl co chyba jest dobra cena - oczywiscie trzeba kontrolowac promocje, etc ale mozna zaoszczedzic... darmowe/pirackie jak wszystko znajdziesz w sieci - raczej nie ma problemu... formaty mozesz konwertowac - nie ma problemu poza chyba komiksami /ale
@Rikonelli: Czytnik, oprócz komfortu i mobilności, opłaca się głównie ze względu na dostęp do abonamentów, o ile dużo czytasz, i promocji. W innych sytuacjach paradoksalnie czasem fizyczny format bywa tańszy od ebooków. Co do piracenia to sam korzystałem do póki nie wykupiłem sobie legimi. Sytuacja wygląda tak że, jest kilka polskich stron na które ludzie wrzucają książki ale musisz być z tym na bieżąco bo linki po jakichś kilku tygodniach już
@F3NRIR: No właśnie nad Legimi myślałem, tylko wtedy musiałbym wybrać coś innego, żeby mieć darmowy dostęp z biblioteki, a już nakręciłem się na Kindla i podoba mi się dużo bardziej od innych, brzydkich czytników.
Płacenie 40 zł miesięcznie, a posiadanie dostępu za darmo jednak również jest potężnym argumentem na korzyść tych nie-kindlowych czytników.
Myślę, że od czasu do czasu bym coś kupił w promocji, a te, które chciałbym sprawdzić ściągałbym po
@Rikonelli: nie. Wszystkie popularnych znajdziesz. Wiekszosc znanych znajdziesz.
W ogole nie odbiega. Czesto to org .mobi przez kgoos wrzucone w siec. Konwert natomiast mozna zrobic tak dobry, ze tez niczym nie odbiega. To 2min roboty, zero problemu.
Bylby prpblem jakbys moze czytal 2 ksiazki dziennie i szukal ich po gruzinsku czy cos
Czy w Internecie można znaleźć dużo darmowych, nawet tych mniej legalnych książek?


@Rikonelli: Po necie krąży plik "1181 ebooków mobi.rar". Nazwa mówi za siebie, dużo fantastyki. Ale jest w necie sporo legitnych - szczególnie po angielsku. Na Amazonie bywały też darmowe pozycje (cena 0) - ale nie wiem czy nadal się pojawiają. Mam tak dużo do przeczytania - w tym treści poradnikowych, że nie szukam na siłę darmowych, a przecież jeszcze