Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: Gość gada że nie ma opcji żeby ta spawarka wytrzymała 200A, a nie wykonał żadnego pomiaru. Lincoln o którym wspominasz nie jest czasem transformatorowy, a nie inwertorowy?

Nie twierdzę że ta spawarka z filmu jest wspaniała, ale oglądanie jak wygląda płyta i ocenianie "na chłopski rozum" jest niewiele warte. Tranzystory w takich samych obudowach mogą mieć znacząco różne parametry, a ścieżki czy przewody potrafią wytrzymać więcej niż się to
  • Odpowiedz
@olelek: A nie czekaj, max elektroda jaka chce spawać na tej spawarce to 2,5mm na pełnej k----e która katalogowo łyka 60A

I potem zdziwienie mireczków którym klei sie elektroda i nie mogą sie nauczyć spawarką bo nie spawa więc stwierdzają że spawanie elektrodą jest p----------e ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@suqmadiq2ama: ale p--------z jak potłuczony. Elektrodą to pospawasz nawet na szajsie za 299 zł. K---a, 180A, tylko po c--j, jak amatorsko się spawa 2.5mm najczęściej. K---a elektroda 5mm mu się marzy, chcesz mosty spawać? No serio.
K---a na tym tagu to się już elektroda bis robi.
  • Odpowiedz
@Brother_of_Steel: tu nie chodzi tylko o to, żeby j---ć jak największą elektrodą i wrzucać zdjęcia. Tu chodzi o to, żeby nie cisnąć spawarą na granicy jej wydolności. Jeśli kupujesz spawarkę 200A, to możesz się spodziewać, że przy spawaniu cały dzień elektrodami 2.5 prądem 90A nic się z nią nie stanie, nie uszkodzi się i termik nie będzie ci psuł przyjemności z roboty. A mając spawarkę 200A, która tak naprawdę ma
  • Odpowiedz
@Brother_of_Steel: no to pospawaj, weź elektrode 5mm i wyspawaj ją na takiej spawarce, 160A pójdzie na chińskiej dwusetce co? Nie musi być 100 sekund, po prostu zrób.

A może ty masz skuter 50cm który ma 300 koni ale jeździsz 50 na godzine z górki a reszta po to żeby silnik korby nie wypluł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@suqmadiq2ama: w dupie mam elektrodę 5mm. Pisze ci, że amatorsko to się rzadko czymś takim spawa, a ty dalej swoje.
Kto spawa stal o grubości 7.5mm amatorsko?
Amator to za takie grubości się nie zabiera, bo i tak tego prawidłowo nie pospawa, a potem wpadki, bo kilkaset kilo się s-------i komuś na łeb.
Weź się zastanów. Ja zaczynałem od 2mm profili. I do tego się nadaje wszystko.
A ty jesteś
  • Odpowiedz
@Brother_of_Steel: aha no spoko, bardzo rzetelnie z d--y wyjąłeś argumenty o twojej działce i sukcesach spawalniczych w wątku który jest o tym ŻE SPAWARKI KTÓRE KUPUJECIE MAJĄ 50-60A A NIE 200 i za każdym j-----m razem jak ktoś pyta jaką spawarke kupić na wykopie i ja mu polecam używaną 130A za tysiaka to przychodzi jakiś przygłup który mówi ZA 500 ZŁ KUPISZ MAGNUMA 1250 AMPERUW, MAM I POLECAM NIE SUCHAJ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cojawyrabiam: zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz. Chińczyk pisze prawdę, to jest spawarka dająca 200A przy 10% duty cycle. A potem taki ciemniak jeden z drugim pisze bzdury, bo nie rozumie co to znaczy.
Najbardziej mnie śmieszą kolesie którzy biorą najtańszy miernik cęgowy i próbują taki prąd mierzyć.... Wychodzą im bzdury, ale znowu, prostak nie rozumie wyników które uzyskuje, ale hurr durr chłam.
Ludzie, to zęby bolą od tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suqmadiq2ama: żeby pospawać 5mm elektrodą z duty cycle 10% to musisz mieć większy prąd niż 200A, ale c--j, cham się uprze i pospawaj. C--j że amator nie spawa takich blach i takich elektrod nie potrzebuje. Hurt durr za 3 koła kupować.
Ty jesteś upośledzony, skoro tego nie rozumiesz. Wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
  • Odpowiedz
@Brother_of_Steel: nie nie musisz, prąd do spawania piątką to 160A albo 1500 chińskich amper.

gdybym kupował spawarke do domu to chciałbym wybierać pomiędzy 60A a np 110A ale nie bo idioci nie kupią takich, musi być naklejka 300A w cenie 300zł tak jak przebieg w passacie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@suqmadiq2ama: wiesz, to że gadasz głupoty, to mnie nie boli, wiele jest takich. Tylko że ty się wypowiadasz jako ekspert w tematach amatorskich i głupoty zielonym ludziom wpierasz. Bo że sam sobie głupstwa robisz, to twoja sprawa, tylko nie wychodź z głupotą na miasto.
  • Odpowiedz