Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tą niechęcią wobec lekarzy??

Zastanawiam się wręcz już, czy to nie jakaś akcja propagandowa na oczernienie nas i dalsze rozbijanie. Ok rozumiem, że znajdzie się kilka osób, które mają jakieś wąty do lekarzy, ale raczej wszyscy są zamknięci w psychiatrykach i nikt ich nie bierze na poważnie.

Skąd więc wpisy takie jak ten ?? To jakiś absurd.

[Edit] I tak, widziałem karteczki w blokach a'la "lekarzu nie wracaj ze szpitala do naszego bloku", ale znowu - nie wierzę, że ktoś mógł to zrobić na poważnie.

#koronawirus #covid19 #kiciochpyta #lekarz #medycyna #polska #patologiazewsi
J.....z - O co chodzi z tą niechęcią wobec lekarzy??

Zastanawiam się wręcz już, cz...

źródło: comment_1589092449esHQvy0MUIN9rkmj8vXLdo.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: dziel i rządź. Polakom się wydaje wiecznie, że tylko oni są podzieleni. A to gówno prawda. Każdy demokratyczny kraj jest podzielony. A najbardziej to chyba USA. Korzystają na tym politycy, więc u nich trzeba szukać źródła.
  • Odpowiedz
Polakom się wydaje wiecznie, że tylko oni są podzieleni. A to gówno prawda. Każdy demokratyczny kraj jest podzielony. A najbardziej to chyba USA


@Hans_Olo: O, nad tym to ja się zastanawiam od lat i to zupełnie inny temat (chociaż pojawia się przy prawie każdym temacie, jak tu).
Myślisz, że naprawdę są bardziej podzieleni? USA tak jakby godzą się z tym podziałem, stąd dwupartyjność. I chyba dopiero od niedawna Demokraci poszli w
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: Myślę, że to są tylko pewne drobne różnice wynikające z różnic historycznych, ale przypominam, że prawdziwy republikanin choćby nie wiem jak dobrą minę robił do tej złej gry, w sercu ma tylko flagę konfederacji :).
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: Tak samo traktowali lekarzy za czasów dżumy. Tylko wtedy nie było takich środków ochrony osobistej jak teraz mamy.

Ludzie się boją. To nie jest taki zwykły strach. To nie jest też zawiść. To strach systemowy. Gdy wszystko upada ludzie szukają ofiary na którą mogą wylać wszelkie pomyje. Poniekąd rozumiem ludzi...w całej historii obecnej epidemii mamy przykłady lekarzy, którzy raczej nie pomogli.

Winnymi są media. Za bardzo jaskrawe przypadki eksponują. Pozytywne
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz ogólnie ludzie mają niechęć do ludzi którzy więcej opowiadają niż robią i po prostu tutaj wystąpił zgrzyt gdzie sami lekarze zaczęli się przedstawiać jako jacyś lepsi ludzie i rozpoczęli proces pogarszania opinii o sobie.
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: media robią z odosobnionych przypadków regułę. Ja sam się spotykam tylko z pozytywnymi reakcjami: catering do szpitala, do sklepów bez kolejki itp. A nie pracuje przy covidzie więc paradoksalnie pracy jest dużo mniej i na dyżurach wreszcie się wyspać można.
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: dwa przypadki rozdmuchane przez GW i TVN dla których im gorzej tym lepiej. Nie zielnik się gdyby te wszystkie zdjęcia karteczek przyczepianych w windzie to ordynarne fejki.
Mam w rodzinie pielęgniarki i lekarzy i kazda mówi że nigdy nic złego ich nie spotkało.
A środowisko nie jest święte. U lekarzy wyjazd zima na narty do Austri,kanary, czy do Azji nie jest niczym niezwykłym. To nie jest uboga grupa zawodowa ;)
  • Odpowiedz
@JeszczeRraz: Ta niechec i nienawiść to nie z powodu koronowirusa a w ogóle. Niestety sam z własnego doświadczenia zawsze miałem negatywne doświadczenia z lekarzami gdzie byli chamami, prostakami i gburami, zresztą jak cała moja rodzina i znajomi mają takie same doświadczenia z ostatnich lat więc nie dziwię się, że takie są nastroje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JeszczeRraz:
Popatrz na sondaże. Skoro te karaluchy mają nadal 40%, to gdzieś ta banda patologicznego chłopstwa postpańszczyźnianego i homo-sovieticusów żyje. I masz odpowiedź. Oni gardzą każdym wykształconym, przedsiębiorcą, lekarzem, sędzią.
  • Odpowiedz