Wpis z mikrobloga

@Blendziooor: A kto powiedział że samochody elektryczne mają mieć jakiś sens? To jest po prostu triumf ideologii nad zdrowym rozsądkiem.

@mamut2000: Dlatego nie mam wątpliwości że Tesla jest firmą bez przyszłości. Jeżeli nawet jakimś cudem elektryki wejdą do mainstreamu to poważni producenci samochodów zjedzą Teslę na śniadanie swoim doświadczeniem i technologiami ;)
  • Odpowiedz
Twoje wiedza na temat benzyniaków jest sprzed 10 lat, teraz są turbo benzyny z momentem obrotowym dostępnym od samego dołu. Mój 1.2 tce na boxie ma 260Nm@2500 obr.min


@glass3: jeździłem takimi i pomijajac juz fakt że te silniki zdychają po 100-200 tys km co teraz zrobić tyle nie potrzeba wiele to i tak pracują jak odkurzacze zwłaszcza marne trzycylindrowe jednostki. Znajomy ma Mercedesa CLA (chyba) 2019 rok 1.3 turbo i
  • Odpowiedz
Dla mnie elektryk to problem z ładowaniem

Jak byłem na Maladze to zrobiliśmy sobie wycieczkę na Gibraltar, wynajęliśmy samochód s hotel miał tylko elektryczne Renault. Fajnie mieliśmy zaoszczędzić na paliwie. Zasięg około 250 km a my mieliśmy 140 w jedna

Dostaliśmy kartkę z miejscami gdzie można ładować i w drogę. Pierwsze ładowanie miało być na giblartarze ale to były wakacje i kolejka samochodów się nie kończyła wiec zostawiliśmy samochód na parkingu po hiszpańskiej stronie. Na Gibraltarze zeszło nam się dłużej niż planowaliśmy i musieliśmy doładować samochód, pierwsza ładowarka miala być w centrum handlowy ale była sobota po 19 i centrum było zamknięte, potem hotel miał popsuty kabel do ładowania następny miał popsuty punkt ładowania

Po przejechaniu 250 km zjechaliśmy z autostrady i czekaliśmy na gości z wypożyczalni około 3 godzin, bo to sobota w szczerym polu. Jak chce zobaczyć łzy mojej córki to wystarczy ze powiem ze chyba kupię auto na prąd


@RoKub: te ładowanie to największa bolączka. Ja ostatnio tankowałem 76 litrów diesla to czynnośc zajęła mi łącznie z płaceniem mniej niż 5 minut a po tym jestem w stanie przejechać 1000 km i znów zatankować na dowolnej stacji. W przypadku elektryka zrobić 500 km to więcej czekania aż się naładuje i planowania trasy żeby znaleźc wolną ładowarkę
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: oprócz wiatru ważna jest temperatura więc mogli podać zimowy zasięg ¯\_(ツ)_/¯ klima była włączona. Po Niemczech w dzień można jechździć bez włączonych świateł. W Niemczech nie ma progów zwalniających. Myśle że w Polsce żadne elektryczne auto nie przejedzie zakładanego dystansu.
https://www.wykop.pl/link/5276175/spotkalem-sie-z-ciemna-strona-elektrykow-kolejki-zastawianie-i-odpinanie-aut/
Nie wiemy z jaką prędkością jechał i czy miał ekonomiczne opony
szkorbutny - @tomaszk-poz: oprócz wiatru ważna jest temperatura więc mogli podać zimo...

źródło: comment_1589051285qapkVbGtypFPY6amto24Bi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Znajomy ma Mercedesa CLA (chyba) 2019 rok 1.3 turbo i jeździ to jak g---o


@FeyNiX: co dokładnie jest nie tak z tym silnikiem? bo zamierzam kupić auto z tą jednostką.
  • Odpowiedz
Rozbraja mnie to płakanie wykopków o tym jak to źle jest wykonana Tesla, skamlą jakby to było coś na poziomie Poloneza Atu czy innego ścierwa ¯_(ツ)_/¯


@PanKracy582: Nie jeździłem.

Jeśli weźmiemy Teslę za 220k


Nie ma takich ofert w PL. Ogłoszenie za 222k to nie jest konkretny samochód a podana cena bazowa pojazdu. Takich konfiguracji się nie kupuje.
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że to tak jak 99,9% wykopków plujących na to auto, ale Ty chociaż masz RiGCz.


@PanKracy582: Eee a gdzie ja pluję na to auto? Ja tylko ceny skorygowałem bo były z d--y wzięte.

Ja pluję na wszystkie elektryki bo mnie nie stać XD Jak będą tańsze albo będę bogaty to se kupię.
  • Odpowiedz