Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki
Pytanie odnośnie internetu
Mam neta od inei 180/18 po kablu (niestety tu nie ma światłowodów)
Jak podłączę laptopa po kablu to jest wszystko Ok
Speedtest pokazuje mniej więcej 170/15

Ale jak połączę się przez wifi to masakra. Speedtest na laptopie pokazuje 20/5 na telefonie jeszcze gorzej bo Ok 15/3;4

Oczywiście nie mam routera od inei bo nie będę im płacił 20zl miesięcznie za router. Router mam swój własny: Asus rt-ac750l z przesyłem Max 750 wiec wg mnie Ok. Router jest nowy i jest sprawny

I teraz pytanie: czy to normalne ze prędkość na wifi jest 10razy mniejsza czy zle ustawiłem router czy może Inea leci sobie w kulki i blokuje transfer żebym tylko wydzierżawił router od nich?

#inea #internet #wielkopolska prawie #poznan #kiciochpyta trochę #zalesie
  • 13
Asus rt-ac750l z przesyłem Max 750 wiec wg mnie Ok


@GumaMambaPl: nie do końca rozumiesz parametry podane. Podany AP posiada WAN 10/100 czyli już na samym starcie nie obsługuje przepustowości maksymalnych zapewnianych przez ISP. Dodatkowo zapewne łączysz w trybie 2,4GHz, które jest podatne na wszelkie zakłócenia lub w lokalizacji poniżej 100% zasięgu
Ok WAN do 100 mój błąd nie zauważylem. Co do trybu zarówno 2,4ghz jak i 5 to samo. Laptop i telefon z których wykonuje testy stoi metr od routera nic między nimi nie ma. To ze prędkość będzie wolniejsza to wiem ale czy to możliwe ze aż 10-krotnie?