Wpis z mikrobloga

Stworzyłem polską perełkę brutalizmu w Katowicach z voxeli - Graniczna 32

W Katowicach stoi świetny budynek, którego sam układ to czysty modernizm, ale ma brutalistyczny kostium. Niestety bardzo krótko funkcjonował jako Śląski Instytut Naukowy, miał sporo pecha co do właścicieli. Teraz stoi zapomniany i niszczeję. Za parę lat pewnie pojawi się nagle informację o tym, że zostanie wyburzony ze względu na zły stan techniczny. Na chwile poderwie się internet, kilka osób pójdzie protestować... ale będzie już za późno. Katowice już straciły swój dworzec z betonowymi kielichami, unikalnego przedstawiciela brutalizmu na skalę światową. Mam nadzieję, że ta nieco fantazyjna grafika będzie ziarenkiem, które dostrzeże parę osób i przypomni sobie o tym pięknym budynku.

Oryginalna grafika jest w ogromnej rozdzielczości 6400x8000. Pracowałem nad tym około 30 godzin. Ujęcia detali oraz wersja wydrukowana do obejrzenia tutaj

Na grafice jest easter egg z jednego netflixowych seriali.

#architektura #katowice #voxel #graniczna32 #tworczoscwlasna #grafika #brutalizm
Perspektyma - Stworzyłem polską perełkę brutalizmu w Katowicach z voxeli - Graniczna ...

źródło: comment_1588935721kKZ4lteWhwXFE20SsL8uhd.jpg

Pobierz
  • 10
@Ofkorsxd @Filip3k91

Mam nadzieję, że ta nieco fantazyjna grafika będzie ziarenkiem, które dostrzeże parę osób i przypomni sobie o tym pięknym budynku.


Tworząc tę grafikę chciałem pokazać trochę alternatywną rzeczywistość, gdzie ten budynek ma lepsze życie. Stad otoczenie to las, naukowcy itd. To jest trudna architektura. Wiele osób nie lubi brutalizmu. Ma wiele wad, trudno było takie budynki utrzymać, ale o tym, że źle się starzeje można powiedzieć o każdym budynku modernistycznym.