Wpis z mikrobloga

Murki pomóżcie. Newbie here.

1. Akai APC key 25
2. Arturia MiniLab MK2
3. Novation Launchkey Mini MK3

Potrzebuję jednego urządzenia z klawiszami i padami, głównie jak sądzę docelowo do liveów. Z klawiszami mam doświadczenie trochę za łebka, z padami już nie. Byłem już prawie zdecydowany na opcje 2 z uwagi na jakość wykonania i oprogramowanie, ale wtem trafiłem na opcję 1 i jestem trochę niepewny.

Czy taka ilość "kolorowych guziczków" jest mi potrzebna? Czy pozostałe urządzenia mają jakieś ficzery których Akai nie posiada?
Co wybrać żeby nie żałować i nie zwariować?

#midi #akai #keyboard #produkcjamuzyki #ableton #muzyka #audio
  • 11
@theqkash: Akaia w ogóle odpuść, Novation najlepszy pod tym względem ergonomii, więcej padów więcej możliwości. Arturia najlepsze wykonanie i najlepsze klawisze ale jeżeli masz grać live to więcej możliwości znaczy lepiej, novation bez dwóch zdań
@theqkash: Akai niech pozostanie przy MPCtkach, wykonanie, to jak działają klawisze itd. chińszczyzna jeżeli chodzi o urządzenia tej klasy pieniądze wyrzucone w błoto ma niby więcej guziczków ale to chiński szajs
@McMac a jak to jest z tymi instrumentami które tak chwalą w Arturii? Wszędzie gdzie nie czytałem to chwalą bajerancki, szeroki ii szybki wybór dźwięków. Czy to rzeczywiście tak kopie dupe?
@apee totalnie minilab

Miałem akai mpk mini, to w porównaniu do klawiatury Arturii zachowuje się jak zabawka z targu. Gówniane klawisze, cienkie knoby. Arturka jest ze dwa levele wyżej, mimo, że za podobny hajs jak dobrze pamietam. Plus jak wyżej, Analog Lab, świetne brzmienia, chociaż wtyka miałby być troche lepiej zoptymalizowana. Tak czy siak, między tymi dwiema klawiaturami krol jest tylko jeden.
@theqkash: Miałem do czynienia ze wszystkimi w/w klawiszami i tylko Novation mk3. Do produkcji arturia jeszcze spoko ale jak do live to launchkey mk3. Tryb chords, arpg stworzone do tego typu zadań i daje mnóstwo możliwości. Pady imho lepsze w dotyku, zgrabna klawa więc można wszędzie schować ale też solidne wykonanie. Nie wiem jak inne dawy ale z abletonem idealnie współpracuje, łatwe mapowanie. Jak potrzebuję do live małe klawisze z padami