Wpis z mikrobloga

#wykopefekt #manipulacja #pomocy #moderacja #covid19 #wirus #bakterie #maseczki #januszebiznesu #koronawirus #polska

Niedawno na wykopie pojawił się wpis o zbiórce, na wspieram.to „genialnego wynalazku Polskich naukowców” nanomaskach marki halloy nano, który moderacja (i tutaj serdecznie dziękuję) szybko zdjęła.

Zbiórka jest niestety nieuczciwa, a twórcy obiecują niemożliwe do osiągnięcia rezultaty, swoimi deklaracjami wprowadzając w błąd swoich darczyńców, oraz świadczą nieprawdę, narażając życie i zdrowie swoich klientów.

Zwracam się do was, ponieważ starałem się tematem zainteresować ludzi związanych z mediami, pisałem bezpośrednio do telewizji i radia, bez skutku.

Badania, na które powołuje się marka Halloy Nano, nie są i nie mogą być dowodem, do stwierdzeń, które możemy przeczytać na stronie zbiórki tj.
„ZABIJA wirusy i bakterie (fotokataliza)„
„Unicestwia grzyby, pleśnie, dezaktywuje pyły i zanieczyszczenia (fotokataliza) „
„ 6 poziomów zabezpieczeń - możesz ją dotykać „

**Wczoraj Marka Halloy Nano wydała krótkie oświadczenie dotyczące badań, na które się powołuje, cytuję:
„…Dokument ten potwierdza obecność zjawiska fotokatalizy na powierzchni powłoki HalloyNano, które ze swojej natury prowadzi do niszczenia struktur białkowych, z których zbudowane są wirusy, bakterie. Dzieje się to pod wpływem promieni UV, źródłem których jest światło naturalne i światło sztuczne. Co równie ważne, badania laboratoryjne przeprowadzone przez firmę InPhoCat potwierdziły czystość mikrobiologiczną powłoki HalloyNano, a to z kolei pozwala nam wnioskować o efektywnym wykorzystaniu nano formuły naszej powłoki dla ochrony przed bakteriami i wirusami…”

Na samym końcu oświadczenia przeczytacie:

„Podkreślamy przy tym, że certyfikat uzyskany od firmy InPhoCat nie jest w żaden sposób i nie może stanowić jedynej podstawy do sformułowania tezy o antybakteryjnych i antywirusowych właściwościach powłoki HalloyNano, na co niniejszym zwracamy uwagę.”

Każde badania potrzebują czasu na ich weryfikację, zaś badania natury medycznej, laboratoryjnej objęte są nie tylko obostrzeniami, ale i odpowiedzialnością za ich wyniki.
Zarówno badania antybakteryjne, antymikrobowe i antywirusowe są długotrwałe, kosztowne i trudne do przeprowadzenia w terminie, który umożliwiłby odpowiedzialne wprowadzanie na rynek nowych technologii (proszę sprawdzić ile lat trwa testowanie skuteczności nonocząstek srebra, a dalej ich działanie przeciwwirusowe wymaga oddzielnych badań dla każdego z wirusów).
Nawet gdy otrzymamy pozytywne wyniki badań, niechciane efekty często pojawiają się po wielu miesiącach, gdy już nam się wydawało że Pana Boga za nogi złapaliśmy.

Marka Halloy Nano nie jest w posiadaniu żadnych badań, na podstawie których mogliby, chociaż planować sprzedawaną „technologię”

To tak, jakbym powiedział, że chcę zbudować niezniszczalny samochód i rozpoczynam zbiórkę, ponieważ wymyśliłem rewolucyjne powłoki nanotechnologiczne, które reperują auto w czasie rzeczywistym, a że jeszcze ich nie przetestowałem na 100%, to obiecuję, że jak mi dacie milion to je przetestuję…
Nawet jeżeli tym wpisem niczego nie ugram, to starałem się, najlepiej jak potrafię, przestrzec was przed tą zbiórką.
  • 1