Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego potrzebujemy Szymona Hołownie? Dlatego, że chłop zdaje sobie sprawę, że nie ma pojęcia o zarządzaniu państwem i będzie wszystko konsultować z ekspertami. W mojej ocenie to wciąż lepsze niż realizowanie swoich poglądów bez względu na koszty.

Od 30 lat nie było w naszej polityce nikogo bez politycznej przeszłości. Ktoś taki może więcej zdziałać niż ludzie przyspawani do publicznych stołków od wielu lat. On nie ma nic do stracenia. Jak się nie uda to wróci do telewizji i dalej będzie robił swoje.

#debata #holownia #polityka
  • 32
@erebeuzet: co innego mówił a co innego robił dlatego teraz mamy szansę go wyrzucić z ciepłej posady. Od początku było wiadomo, że za Dudą stoi PIS. Hołownia ma szanse na to by móc blokować głupie pomysły rządu. Wówczas PiS będzie musiał stać cię partią proobywatelską a nie ru$%ającą ludzi.
@trobivik: to zależy, kto mu podstawi tych ekspertów. To jest problem, jak np. nie wierzę w to, że ten gość robi tu za jakiegoś konia trojańskiego, tak wierzę w to, że może się nim łatwo stać, otaczając się nieodpowiednimi ludźmi. No i nie ma się co tu oszukiwać, uwierz mi - masa ludzi zaraz wokół niego się pojawi i będzie go urabiać, a kto będzie miał dobre, a kto złe zamiary,
@pieczarkowy: żeby dostać zasiłek dla bezrobotnych trzeba przepracować co najmniej 12 miesięcy. Zasiłek jest wypłacany przez kilka miesięcy. To nadal mało kiedy wiesz ile twój pracodawca płaci za Ciebie podatków. To należy traktować jako ubezpieczenie od utraty pracy za które i tak samemu płacisz w podatkach.
@000loki: ryzyko zawsze istnieje ale w tym smutnym kraju pozostaje wierzyć już tylko ludziom bez politycznej przeszłości. Jak dotąd nigdy nie było bezpartyjnego kandydata więc ciężko to ocenić. Trzeba dać szanse a później naród znowu rozliczy z pracy. Na pewno jest to lepsza opcja niż pchanie się w kandydatów za którymi stoją partie z wieloletnią tradycją wyciągania kasy z budżetu.
@mat888: pokaż mi prezydenta w historii Polski, który nie był w żaden sposób rozgrywany. Nie jesteśmy żadną potęgą, ani gospodarczą ani naukową. Za nim może przemawiać rozsądek i logiczne argumenty a nie zdanie zwierzchnika, który myśli o zbiciu kapitału politycznego by hajs się zgadzał.
Wiecie dlaczego potrzebujemy Szymona Hołownie? Dlatego, że chłop zdaje sobie sprawę, że nie ma pojęcia o zarządzaniu państwem i będzie wszystko konsultować z ekspertami.


@trobivik: z całą moją sympatią dla Hołowni, ale to jest najgłupszy argument ever. ktoś kto nie ma o niczym pojęcia - nie potrafi dobrać ekspertów i byle cieć nim zakręci jak chłopem w sądzie
@trobivik: byli rozgrywani tylko na tyle na ile brakowało im doświadczenia. Hołownia doświadczenia nie ma żadnego więc i szkody będą większe. Tym bardziej że nie jesteśmy w stanie sprawdzić jaki jest naprawdę przy władzy w porównaniu do tego co sam o sobie opowiada. Przykładowo taki Biedroń to już wiadomo że to pozer bo kiedyś rządził.