Wpis z mikrobloga

ciekawi mnie rynek programowania funkcyjnego w Polsce (choć jeśli ktoś mieszka za granicą, pracuje dla klienta z zagranicy, to proszę również odpowiedzieć)

jak wiele osób tutaj z #programowanie jest into #programowaniefunkcyjne ?

używacie fp raczej we własnych projektach? czy w pracy?

Jak używasz fp?

  • w pracy 50.0% (10)
  • swoje własne projekty - hobby 45.0% (9)
  • własne projekty - komercyjnie 5.0% (1)
  • projekty społecznościowe 0% (0)

Oddanych głosów: 20

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z takiej ankiety ci za wiele nie wyjdzie, raz że wykop juz dawno przestał być zasiedlany przez programistów, dwa że nie dałeś opcji "nigdzie" więc nie dostaniesz odpowiedzi na jak wiele osób tutaj ...

Generalnie Polska jest dosyć silna jeśli chodzi o Scalę, mamy przynajmniej 4 stricte scalowe softwarehousy(softwaremill, scalac, iterators, virtuslab), które eksportują na cały świat + sporo firm które używają Scali na codzień do własnych projektów. Mamy 3 konferencje stricte
  • Odpowiedz
@Krever: Elixir powstał w Polsce a Kraków ma całkiem spory ośrodek Erlangowy. Poza tym jest trochę firm i ludzi Elixirowych w Polsce (Michał Muskała, Wojtek Mach, AppUnite - Pń, Recruitee - Pń, EL Passion - Wa-wa, Erlang Solutions - Krk).
  • Odpowiedz
@Krever: nie wiem czy "nic nie da". chcę się zorientować trochę jak to wygląda. jasne, że nie będzie tutaj tyle głosów co na SO, ale co mi szkodzi?

o Scali wiem, ale nie samą Scalą i JVM-em człowiek żyje. w dodatku nie doceniasz Clojure - też się go wykorzystuje w Polsce komercyjnie, choć na znacznie mniejszą niż Scala ekhm... skalę :)

jest również w Polsce trochę pracy w F# (Quant Strats), trochę osób (wcale niemało) pisze w
  • Odpowiedz
@secret_passenger: musiałeś mnie zle zrozumieć, ja uwazam ze rynek stoi całkiem nieźle. Powiedziałem tyle co wiem, ale ze mnie żaden ekspert, wiem tyle ile zobacze wśród znajomych ale żebym miał ekspzycje na tyle dużą żeby wyrokować o stanie rynku to nie powiem.
Jeśli jest lepiej niż mi się wydawało to super, ale wcale nie chciałem powiedzieć że jest źle. :)
  • Odpowiedz
@Krever: każdy z nas zna jedynie wycinek rynku. ja po prostu porównuję do tergo co było jeszcze jakiś czas temu - a było naprawdę bez większych perspektyw. dzisiaj jest znacznie, znacznie lepiej niż 5-7 lat temu i widzę też że sytuacja ciagle się zmienia.

co do scali to mam jednak wrażenie, że część firm się od niej odwraca. nie mogę podać tutaj nazw, ale wiem z pierwszej ręki, że firmy,
  • Odpowiedz