Wpis z mikrobloga

Kochani Wykopowicze!
.
Pierwszy raz piszę taki list, w sumie nawet nie wiem, jaki jest tego cel. Chcę się podzielić przemyśleniami i w ogóle.To takie totalnie różne przemyślenia.
.
Czy byłem zwolennikiem protestów KODu w 2015r.? Nie. Do dziś pamiętam, jak kolega na WOSie powiedział, zapytany o całą sytuację, (cytat niedosłowny) "To nie są protesty, z powodu odebrania demokracji, a co najwyżej przyzwoitości." Ja bym nawet wtedy dodał, że KODowcy kłamali - demokracja zagrożona nie była, a PiS ze świeżą Beatą Szydło demokratycznie wybrał i zaskakująco szybko spełniał obietnice - przede wszystkim nierealne 500 plus. Nie spodziewałem się, że wprowadzą. Myślałem, że to pieniądze z dodruku, ale inflacji nie było innej od tej w poprzednich latach, co było dla mnie dziwne. Teraz wiem, że tamte pieniądze były oszczędnościami, które i tak nie wiem skąd się wzięły, jak od zawsze* mieliśmy deficyt.
.
*od zawsze. Urodziłem się w roku 2000, teraz jest 2019.. ups, już 5 maja 2020 roku, więc mam 20 lat. Może nie pamiętam dobrze - poprawcie mnie, Ale zmiana rządu w 2015r. była pierwszą, którą naprawdę pamiętam, stąd być może dlatego działa w latach 2015-2020 tak dobrze pamiętam, może wcześniej było tak samo, ale chyba nie,
.
Wracając. Powiedziałem sobie wtedy, że na razie PiS rządzi. Dopóki nie łamie demokracji, jest OK. Taka jest demokracja. Reforma oświaty - ok. Wszystko mogli robić. Ale to nie podważało demokratycznych struktur państwa, ani Konstytucji. Bo ustawę można zawsze przyjąć i jest, a Konstytucja jest niezmienna. Za 10 lat będzie rządziła Platforma i wywróci wszystko do góry nogami, a za koleje 10 lat PiS i znowu będzie inaczej (niestabilność prawa). Jedynie moją uwagę zwracały protesty, "ataki Wyborczej" i takie tam. Reforma Trybunał Konstytucyjnego? Ok, mogą. Reforma KRS - w sumie się nie wgłębiałem, ale jak zwykle nasza Konstytucja jak zwykle zawodzi. O jej działaniu określa ustawa. Albo słynny we wspaniałym roku 2019 artykuł 180 Konstytucji: (cytat niedosłowny)"Sędzia jest nieusuwalny, ale w sumie jest jak tak mówi ustawa." Słynne  reformy, w tym jedno weto na wakacjach 2017 (może to tylko moja rachuba czasu, jako 17-latek tak to pamiętam) - sądy powszechne, mogę. Potem Izba Dyscyplinarna hmmm coś mi tu śmierdzi.. powołana przez polityków... to było jeszcze na granicy prawa. Przyzwoity rząd/sąd/człowiek by na to nie pozwolił. No ale w sumie.. jest źle, ale nikt im niestety nie zabroni. Nawet Izba Dyscyplinarna obroniła antyrządowego sędziego. Kadencja Gersdorf nie została skrócona. Wreszcie 2020, wybory. Niekonstytucyjna zmiana kodeksu wyborczego na mniej niż 6 miesięcy przed wyborami. Ewidentne złamanie Konstytucji! Dlaczego teraz nikt nie protestuje. :( Akurat teraz jako studenciak w mieście wojewódzkim coś mogę zdziałać. Teraz jest jest rzeczywiste łamanie demokracji! Czy wszystcy światli ludzie już uciekli z tego grajodłka, państwa z dykty, jakim jest Polska?  ... No dobrze, nie wiadomo, kiedy będą wybory, więc może warunek 6 miesięcy będzie spełniony. No dobrze, to nie jest żadna regulacja prawa. Póki co (5 maja 2020, godz 21:09) nie jest ta ustawa o wyborach korespondencyjnych częścią prawa. Na razie jest git. Przekupstwo polityków - (rzekome, dowodów nie ma), to tylko złamanie prawa, okej. Ale przejęcie Sądu Najwyższego przez osobę ewidentnie popierającą Partię? Wg mnie w Konstytucji p.o. pierwszego prezesa SN jest tylko komisarzem wyborczym. Ale zwróćcie uwagę - CZY MY WŁAŚNIE W TEJ CHWILI NIE STOIMY NA KRAWĘDZI, tylko krok a już nie ma demokracji żadnej. Wszystko jest przejęte przez Jedyną Słuszną z Miłościwie nam panującym.
.
Może dlatego, że jestem studenciakiem, to zwracam na to uwagę - pewnie dla wielu ludzi ważniejsze jest zdrowie, rozumiem, kryzys finansowy, też rozumiem, chociaż sam na razie go nie doświadczam.
.
Odejście prof. Gersdorf jest takim symbolem (dla mnie, dla Ciebie nie musi) ogromnej niepewności i końca "rozmontowywania bezpieczników demokratycznego państwa". Oczywiście dodam, ona nie jest "czysta". ma za uszami choćby słynne "10 tysięcy na prowincji", tak samo Wałęsa, tak samo Jan Paweł II, tak samo ja i podejrzewam, że Ty.
.
SR
.
Puenta? Nie wiem. Jest mi smutno i przykro to wszystko widzieć. Co Wy o tym myślicie? Możecie zmienić moje zdanie. Nie jestem ślepym zwolennikiem jednej opcji, ani drugiej, ani trzeciej. Może w tym wszystkim się mylę.
#polityka #bekazpisu w moim cyklu bloggera to jeden z pierwszych poważnych wpisów, więc także #niewiemjaktootagowac hmm, w sumie wrzucę mojego politycznego mema sprzed prawie miesiąca (jeden z pierwszych - który ma wydźwięk całkowicie polityczny) #humorobrazkowy #heheszki @Adam1105 @muadib
Pobierz gimnazjumqqq - Kochani Wykopowicze!
.
Pierwszy raz piszę taki list, w sumie nawet n...
źródło: comment_1588707264RzFawiKuliLV0ik8TqCb4W.jpg
  • 11
@Matpiotr: miałem 14 lat kolego, poza tym ona była wybrana zgodnie z prawem - nie ma się do czego doczepić. Teraz są wątpliwości. Natomiast hmm lepiej słuchać TVP? Czytam różne źródła. Poza tym to, że kiedyś było źle nie jest usprawiedliwieniem, że teraz też musi
Dlaczego teraz nikt nie protestuje. :( Akurat teraz jako studenciak w mieście wojewódzkim coś mogę zdziałać.


@gimnazjumqqq: Coś ci napiszę, to jest trudne do przełknięcia, ale prawdziwe: nie ma żadnych "onych". W sensie, nie ma żadnych "ich", którzy w twoim imieniu coś zrobią. Musisz ruszyć się sam. Cholernie mi przykro, że w takim momencie historii wkraczasz w dorosłość, ale tak ci się przydarzyło.

Ja będę pod Sejmem 7 maja. Pewnie będą
Coś ci napiszę, to jest trudne do przełknięcia, ale prawdziwe: nie ma żadnych "onych". W sensie, nie ma żadnych "ich", którzy w twoim imieniu coś zrobią. Musisz ruszyć się sam.


@Andreth: czy Ty przypadkiem nie jesteś zwolenniczką demokracji przedstawicielskiej? Rządów prawa itd.?

Bo to, co napisałaś, to jest przenajświętsza prawda — nie ma takich „onych”. Tyle że to się nijak ma do popierania rządów przedstawicielskich i wszystkiego z tym związanego, bo