Wpis z mikrobloga

Witam sportowe świry, postanowiłem zapisać się na moto i jak dobrze pójdzie za miesiąc będę miał swoje pierwsze dwa kółka, padło na Honde Hornet. Teraz mam zagwozdke bo trzeba powoli zabrać się za kupowanie swojego sprzętu. Na kurs potrzebuje tylko kominiary i taką już sobie kupiłem. W sklepie powaliły mnie ceny wszystkiego XD Głupie rękawiczki 250 zł i to takie bieda edyszyn. Pytanie dla zaznajomionych z tematem: czy warto kupić nowy sprzęt i czy jednak kupić używki? Ja jestem skłonny do używek, bo pewnie zalicze jakąś glebie to i ciuchów na start nie szkoda. Czy polecacie coś jesli chodzi o kurtke/kask/rękawice/buty?
Wiadomo, pierwsze moto, #!$%@?ł nie będę, jedynie doszkalanie sie więc dopuszczam opcje ze za 3 lata sprzedam to w #!$%@? i wtedy zainwestuje. Z góry dzięki.

#motocykle #motomirki #motoryzacja #pytanie
Podlaski_warmianin - Witam sportowe świry, postanowiłem zapisać się na moto i jak dob...

źródło: comment_1588692239JDNrdDFcZx47UuaQT9NmK2.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Glenroy: Ja przez podejście „nie będę zapier...” sprzedałem moto. Wierzyłem, że się tak da, nawet kupiłem choppera, bo ładny i do spokojnej jazdy. Po roku sprzedałem bo sam się czasami zastanawiałem co ja odpi...alam i kiedy się przelicze. Ale i tak za mną chodzi temat, myśle żeby kupić jakiś skuterek 250/400 żeby był na dojazdy do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: troche mnie rozwala podejscie niektorych w komentarzach. Na pierwszym moto kazdy #!$%@?? Ja mam prawko od 10 lat, roznymi maszynami jezdzilem i to rowniez wczesniej (jako mlodziak lata 90 na wsi to wiadomo) i jakos do tej pory nie "#!$%@?". Pomijam, ze moze nie mam na czym, bo jezdze "tylko" piecsetka. Na moto tylko jak najlepsze ciuchy/kombinezon? Polecam latem pojezdzic chocby w pelnym zestawie tekstylnym, nie wspominam juz o
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: Kask koniecznie nowy (nigdy nie wiesz jaką przeszłość ma używany + dopasowuje się do głowy) - zwróc uwagę na firmę HJC, bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Buty i rękawice raczej też nowe ze względów higienicznych - możesz spojrzeć na markę Shima - mają budżetowe modele w naprawde spoko cenach. Spodnie i kurtkę (największy koszt) możesz kupić używane, ale polecam szukać sortując na allegro/olx od najdroższych używanych - w
  • Odpowiedz
@Podlaski_warmianin: Zawsze, ale to ZAWSZE na motocykl przeznaczasz = budżet - 2000zł. Masz uzbierane 15k PLN to na moto masz 13, masz 7 to na moto masz 5, masz 2 - matematykę zostawiam Tobie :D. Oczywiście można sobie jebnąć szuberta za 2k i kombiak ze skóry kangura, ale rozsądnie odłożyć min. 2 tysie. Kask, rękawice, buty, spodnie i kurtka. Nie muszą być nowe - ba nawet nie powinny (lekki paciak
  • Odpowiedz