Wpis z mikrobloga

Witam sportowe świry, postanowiłem zapisać się na moto i jak dobrze pójdzie za miesiąc będę miał swoje pierwsze dwa kółka, padło na Honde Hornet. Teraz mam zagwozdke bo trzeba powoli zabrać się za kupowanie swojego sprzętu. Na kurs potrzebuje tylko kominiary i taką już sobie kupiłem. W sklepie powaliły mnie ceny wszystkiego XD Głupie rękawiczki 250 zł i to takie bieda edyszyn. Pytanie dla zaznajomionych z tematem: czy warto kupić nowy sprzęt i czy jednak kupić używki? Ja jestem skłonny do używek, bo pewnie zalicze jakąś glebie to i ciuchów na start nie szkoda. Czy polecacie coś jesli chodzi o kurtke/kask/rękawice/buty?
Wiadomo, pierwsze moto, #!$%@?ł nie będę, jedynie doszkalanie sie więc dopuszczam opcje ze za 3 lata sprzedam to w #!$%@? i wtedy zainwestuje. Z góry dzięki.

#motocykle #motomirki #motoryzacja #pytanie
Podlaski_warmianin - Witam sportowe świry, postanowiłem zapisać się na moto i jak dob...

źródło: comment_1588692239JDNrdDFcZx47UuaQT9NmK2.jpg

Pobierz
  • 31
W sklepie powaliły mnie ceny wszystkiego XD Głupie rękawiczki 250 zł i to takie bieda edyszyn.


@Podlaski_warmianin: Przerażają Cię ceny sprzętu? Poczekaj jak będziesz musiał zrobić grubszy serwis motocykla ;). Hobby, jak każde inne, niesie za sobą dość spore koszta. A cenę płacisz też za ochronę swojego tyłka, komfort i naszyte logo producenta ;)

Wiadomo, pierwsze moto, #!$%@?ł nie będę


@Podlaski_warmianin: ta...jasne :D to jest jak UFO, każdy tak mówi,
kurtka Rebelhorn District 340zł ,rekawice OZONE RIDE BLACK 150zł ,buty możesz kupić normalne ale muszą być powyżej kostki, kask jak sobie wybierzesz, spodnie pewnie są jakieś do kurtki(kurtka ma często zamek który łączy ją i spodnie) spodnie będą kosztować tyle co kurtka.
@Podlaski_warmianin: zdawałem rok temu w Białymstoku, zapewniali kask, ochraniacze i kamizelkę. z tego co napisałeś to jesteś przed kursem, przynajmniej tak rozumiem. do momentu zdania egzaminu i tak będziesz jeździł w kasku z interkomem prawdopodobnie, więc na razie może kurtka i rękawice?
@Podlaski_warmianin: dlaczego ludzie twierdzą że pierwsze moto, to można kupić gorsze ubrania... a to błąd

pierwsze moto więc ubrania muszą być jak najlepsze, bo będziesz się wywalał
a więc tylko skórzane ubrania
jest kilka komisów które specjalizują się w handlu takimi używanymi ubrankami, jak chcesz zapodam

Tekstylne od razu odradzam. Mają tylko jedną zaletę, są tańsze. Z bezpieczeństwem podczas upadków za dużo wspólnego nie mają, w kwestii ergonomii też przegrywają.

Pamiętaj
Tekstylne od razu odradzam. Mają tylko jedną zaletę, są tańsze. Z bezpieczeństwem podczas upadków za dużo wspólnego nie mają, w kwestii ergonomii też przegrywają.


@Kotniepies: Taaaa. Tańsze? Które? Chyba jeżeli zamykamy się w samym Rebelhornie czy Ozone :D. Tekstylne komplety potrafią kosztować małą fortunę ;).
Dlaczego nie mają wiele wspólnego z bezpieczeństwem? Jak się kupuje wiszące jak worek kartofli ubranie, to każde będzie miało niewiele wspólnego z bezpieczeństwem ;). Ochraniacze tej
@szCichy: ale po co pisać o rzeczach oczywistych?

a tekstylne ubrania szlifów nie są w stanie przetrwać, i właśnie to jest ten ich największy problem. byle wywrotka i musisz nowe kupować, bo rozdarcie na pół kurtki to norma. no chyba że przez ostatnie 5 lat coś się zmieniło w technologii produkcji, ale wątpię.