Wpis z mikrobloga

Witajcie Mordeczki.
Po ostatnim żywym zainteresowaniu oraz wielu prośbach i ogromnej ilości plusów (4), która bardzo mnie motywowała, postanowiłem podzielić się przepisem na KOMPOT Z RABARBARU


Wspaniały dodatek do dań obiadowych, napój chłodzący w upalne dni oraz szybka alternatywa dla niedrowych napojów.
Zawartość witamin A, C, K oraz Fosforu, Potasu i Wapnia pozwala uzupełnić niedobór w codziennej diecie.

Do przygotowania tego napoju użyłem:
1262 gramy obranego częściowo rabarbaru
236 gram cukru
3,5 litra wody

Jak już można zauważyć przygotowanie tego jest dziecinnie proste ALE nie można być zbyt pewnym siebie. Rozpocznijmy.
Najsampierw należy dokładnie umyć rabarbar. Pozbadźmy się traw, resztek drobnych robaków i innych niepożądanych przymiotów.
Zabieramy się za obieranie rabarbaru. WAŻNA SPRAWA - jeśli masz młode łodygi takie jak obecnie są nie obieraj bez potrzeby. Skórka da świetny smak i kolor. Starsze łodygi z późniejszych zbiorów warto obrać dla pozbycia się twardej skórki I nieprzyjemnych wrażeń smakowych oraz czuciowych przy spożywaniu.

Cały rabarbar wrzucamy do garnka, zalewamy wodą i zaczynamy gotować. Teraz kwestią indywidualną jest stopień rozpadu rabarbaru. Ja osobiście czekam do zagotowania się wody z rabarbarem pod przykryciem i wyłączam wszystko. Można nie osiągać tego stanu lub gotować bez przykrycia, wtedy nie będziemy mieli takiego rozpadu naszego głównego składnika.
Tutaj jesteś moment dodania cukru. Ilość, którą podałem, jest wyważona tak, aby pozostało wszystko odpowiednio kwaskowe. Każdy indywidualnie ocenia jak być powinno.

Kompot podawać mocno schłodzony. Przygotowane około 10 porcji.

Wartości odżywcze: 113 kcal / 0.63 B / 0.13 T / 29.36 WW

Poprzedni wpis:
Cebulka z kiełbasą i ketchupem
#pociongowygotuje #gotujzwykopem #jedzenie #kuchnia #jedzzwykopem #gzw #atencyjnymaszynista
P.....y - Witajcie Mordeczki.
Po ostatnim żywym zainteresowaniu oraz wielu prośbach i...

źródło: comment_1588671354pWBWzGcd05P8j7Fw94M8mV.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Pociongowy: O #!$%@? naprawdę wykopki są tak upośledzone, że potrzebują przepis na #!$%@? kompot? No co do #!$%@? xD

Uwaga uwaga! Uniwersalny przepis na kompot:
-Woda
-Owoce
-Cukier ile se tam
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolej00rek ¯_(ツ)_/¯( ͡º ͜ʖ͡º) ja tego nie powiedziałem. Xd
Trochę dla beki przecież bo kwarantannakontent i polityka to już za dość ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Pociongowy kurdebełe, rabarbar to zuo, bo ma dużo szczawianów i może przyczyniać się do powstawania kamieni nerkowych
Niebieski przerabiał ten temat, więc trzeba do tego kompotu piwa się napić i kamienie nie straszne
  • Odpowiedz
  • 0
@Jag1enka no każdy jak słyszy rabarbar to mówi "O ciasto drożdżowe, takie dobre, blablabla" A ja nie bardzo lubię takie rzeczy bo kiedyś ktoś #!$%@?ł takie ciasto, było #!$%@? suche i nie mam zamiaru jeść tego znów za bardzo.
  • Odpowiedz