Wpis z mikrobloga

Tldr: rodzinny z dentysta przepychają się kto ma wystawić mi zwolnienie

Siedzę i nie mam już siły na to co się dzieje
W środę miałem wyrywana 8 dolną. Na początku było wszystko Ok i poszedłem w czwartek do pracy. W piątek obudziłem się z opuchnięta twarzą, zdrętwiałymi ustami i bólem ucha. Pół twarzy miałem zaropiale i opuchnięte. Pojechałem w sb do dentysty przeczyścił mi ranę i dał antybiotyk. Powiedział ze jak się nie poprawi to w poniedziałek mam iść do rodzinnego po zwolnienie. W drodze powrotnej wjechałem do szpitala do niśoz po zwolnienie. Usłyszałem tam ze mam iść w pn do rodzinnego
Dzwonię dziś do rodzinnego a ten mi mówi, że nie wystawi mi zwolnienia bo to musi dentysta który mnie leczy zrobić. Dzwonię do dentysty i słyszę ze musi to zrobić rodzinny bo dentysta nie ma podpisanej umowy z NFZ i nie może wystawić. Dzwonię znów do rodzinnego i słyszę ze dentysta kłamie i ze on może wystawiać zwolnienia tylko nie chce. A rodzinny mi nie wystawi bo nie bo mam iść do dentysty. Od 40 minut przepycham się telefonicznie między jednym a drugim.

Od soboty nie chodzę do pracy bo nie jestem w stanie otworzyć ust na dłużej żeby mówić a moja praca nie dość ze w dużym przeciągu to polega na całodniowym kontakcie z klientem.

Mirki i Mirabelki co mogę zrobić w tej kwestii? Dodam ze potrzebuje Zwolenia od sb do jutra bo od środy mam już urlop

#dentysta #lekarz #l4 #pracbaza #zwolnienielekarskie #kiciochpyta
  • 11
@SkrytyZolw: A to nie jest tak, ze NFZ nie ma tu nic do gadania, tylko to czy lekarz zlozyl wniosek o upowaznienie do wystawiania zaswiadczen w ZUSie? I nie kazdy sklada, wiec nie kazdy moze wypisac. Nam na szkoleniu na stazu mowili, zeby absolutnie nie wnioskowac o to, bo to darmowa robota - wymuszony obowiazek biurokratyczny z ktorego nie ma się zadnych profitów oprocz ewentualnych konsekwencji prawnych. No i nikt cie
@Strahl: Nie słyszałam o tym, wydaje mi się, że nie, ale się spytam jeszcze kogoś innego. Ja się jeszcze nie do końca orientuje w tej całej biurokracji, ale ostatnimi czasy się trochę pozmieniało, więc Ty mogłeś mieć wtedy inaczej.
@SkrytyZolw: Jezeli dentysta nie zlozyl w ZUSie wniosku to po prostu nie moze wypisac, bo nie ma uprawnien - w Polsce to jest bardzo po bantustańsku rozwiązane. :)

Nie złożysz wniosku w ZUS jako lekarz = nikt nie może cie zmusić do wypisania L4, bo po prostu nie możesz go wypisać. Mozesz naturalnie wypisać świstek świadczący o tym, że pacjent wymaga x dni rekonwalescencji w twoim mniemaniu(ala zwolnienie z wfu :D),
@Strahl: Aha, dobrze wiedzieć, dzięki :) Do tej pory myślałam, że nikt z prywatnych nie ma, bo im prawo zabrania. Teraz już rozumiem, że to jednak kwestia świętego spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przemoprzemek: No ja to wiem ale rozchodzi się o to ze w tamtym gabinecie takich wniosków nie maja wiec nie kogą wystawić l4 i to rozumiem. Natomiast rodzinny uważa, że dentysta kłamie i musi wystawić zwolnienie. A w takiej sytuacji to rodzinny ma obowiązek wystawić i robi z siebie debila