Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuję pomocy :)
1 kwietnia (hehe) zaczęłam hodowlę awokado z pestki. Minął miesiąc, a pestka nie puściła korzeni (,) Wg informacji z internetów powinna po 3-4 tygodniach. Mam rozkminę, czy w ogóle dobrze to zrobiłam:
- nakłułam wykałaczkami
- konstrukcję postawiłam na słoiku z wodą (w wodzie jest ok 1/3 pestki)
- wodę zmieniam do kilka dni
- słoik trzymam na parapecie od południowego zachodu
- z pestki częściowo zlazła już ta taka skorupa

I teraz tak: w instrukcjach w internetach jest mowa o podłużnej pestce awokado i żeby węższa część wystawała z wody, ale moja jest... okrągła. No i nie wiem - może ja ją "do góry nogami" zasadziłam do tej wody? xD

Dzisiaj "rozpakowałam" kolejne awokado i... pestka też jest idealnie okrągła i nie wiem, gdzie jest góra a gdzie dół (°°
Oba przypadki to awokado hass.

Myślicie, że z tej pestki z 1 kwietnia jeszcze coś będzie?
I jak poznać, gdzie jest dół a gdzie góra (co ma być w wodzie a co nad nią)?

#picrel konstrukcja z pestki z 1 kwietnia

W komentarzach pestka z dzisiaj.

#ogrodnictwo #rosliny
faramka - Miraski, potrzebuję pomocy :)
1 kwietnia (hehe) zaczęłam hodowlę awokado z...

źródło: comment_1588584872DMdDEkBe1Vpbzi4Yl3O1xN.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@golf3cabrio: @Defined: () tak, wiem. Nie hoduję dla owoców, tylko dla drzewka...

@3zMK2: hm, awokado hass zwykłe wydaje się być dojrzałe jak je zjadamy z niebieskim. Bo te zwykłych zielonych awokado to już nawet kupujemy, bo one są zawsze twarde i właśnie chyba niedojrzałe.

@zwierze_bubr: piękna () Niech rośnie duża i piękna!

No
  • Odpowiedz
- konstrukcję postawiłam na słoiku z wodą (w wodzie jest ok 1/3 pestki)


@Ganicjusz: czytałam w internecie, że w wodzie powinno być 1/3 pestki - i tak też zrobiłam i nawet opisałam j.w. (_ )
  • Odpowiedz
@vincent38: no to też jest sposób... Myślałam, że jak zacznę w słoiku z wodą to będę miała podgląd na to, co się tam dzieje i czy korzenie wyłażą.
No mogę i do ziemi, tylko nadal nie wiem, gdzie jest góra a gdzie dół xD
  • Odpowiedz
@faramka: Tamtą miałam po prostu postawioną w małej szklance z wodą do mniej więcej polowy. Teraz sobie niebieski na wykałaczkach pestki wstawił, ale dopiero od tygodnia tak są, więc jeszcze nie wiem jak sytuacja się rozwinie.
  • Odpowiedz