Wpis z mikrobloga

@Winnipeg: Cześć

a) Czy jest w ogóle szansa na emigrację do Kanady nie mając zawodu z listy poszukiwanych?
Mam na myśli jakieś proste czy fizyczne prace.

b) Wiem, że zarobki w CA i koszty życia różnią się w zależności od miasta/prowincji,
więc może na przykładzie twojej lokacji mógłbyś koszty życia przedstawić i średnie zarobki w takich podstawowych pracach?

c) Czy rzeczywiście trzeba mieć wysoki wyniki w IELTS? żeby dostać wizę?

d)
@Matemit:
a) jest opcja wyjazdu przez IEC - ja tak zrobilem ale masz ograniczenie do 35 roku zycia, aplikowalem na MPNP (Manitoba Provincial Nomination Program) i dostalem pobyt staly. Znam pare osob, ktorym udalo sie dostac to nominacje bez konkretnego wyksztalcenia i zawodu.
b) minimalna placa w manitobie to $11.65 CAD(Jakies $1800 na miesiac z czego do reki pewnie dostaniesz $1400 albo cos kolo tego). Przy takich zarobkach najlepiej wynajac mieszkanie
@Winnipeg: Dzięki za odpowiedź. W takim razie pocieszyłeś mnie, nic tylko szlifować angielski i zbierać $ na koncie. Dobrze byłoby pojechać z jakąś poduszką finansową, żeby w razie czego było za co wracać.

Jak właśnie wygląda kwestia tych programów? Rzeczywiście łatwiej jest dostać się do programów dotyczących zachodniej/środkowej Kanady?

Jakieś porady dla osób które myślą o Kanadzie w przyszłości?
Nie wiem jak jest teraz z prowincjonalnymi programami bo cos sie pozmienialo. Pare lat temu bylo najlatwiej w Manitobie. Warto miec cos wiecej $ ze soba w razie jakby byl problem ze znalezieniem pracy.
Nie wiem jak tu bedzie z gospodarka po pandemii. Jak narazie Manibtoba chyba znosi nienajgorzej. Toz preznie sie rozwijala przed wirusem, to jest taki hub transportowy USA - Kanada, wiekszosc towaru tedy przejezdza.
@Matemit: Z mojego doświadczenia (też z programu IEC) i rozmów z innymi imigrantami, jeśli chcesz sobie popracować w Kanadzie na naprawdę krótko i potem na pewno wyjechać to IEC jest dobry. Jeśli chcesz zostać w Kanadzie na więcej niż 2-3 lata, to polecam od razu zabrać się za aplikowanie o Permanent Resident. Będzie to najtańsza opcja i najpewniejsza. Lądujesz z PR w ręku i żaden pracodawca nie będzie miał problemu Cię
@paniekierowniku: a no drogie bo to mala KIA jest, zadne Durango. W sumie samo ubezpieczenie $1650 chyba, zapomnialem ze jest doliczona oplata za rejestracje $190 czy jakos tak, ale ja tez trzeba placic co roku razem z ubezpieczeniem.