Wpis z mikrobloga

Dlaczego jesz surowe jajka? Nie uważasz, że jest to nierozsądne?


@czaru34: Nie.

Mikroskop jak zwykle prezentuje niezwykle zachowawcze, wręcz paranoiczne, podejście do czegokolwiek co w jakikolwiek sposób może być dla kogoś niebezpieczne. Nie uważam, że zagrożenie ze strony bakterii jest istotne, zaś do źródeł twierdzenia, że jedzenie surowych jajek powoduje niedobór biotyny nie mogłem się dokopać.

Nie twierdzę, że nie jest to realne, ale źródła wtórne nie są spójne co do
  • Odpowiedz
@czaru34: Najdalej jak się dokopałem, to studium przypadku z 1968 (ale pełnego tekstu brak - SciHub najwyraźniej ma problemy techniczno-legalne). Sześć surowych jaj dziennie przez 18 miesięcy. Tutaj komplikacją była marskość wątroby, gdzie biotyna jest magazynowana, i co również było widoczne w efektach suplementacji, więc nadal nie wiadomo (bez większej ilości danych) czy to dotyczy konkretnych, chorych przypadków, czy jest to generalizowalne.

https://academic.oup.com/ajcn/article-abstract/21/2/173/4787943
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: Panie jak opierniczę całą puszkę to cukru mi starczy na tydzień. Nie zmienia to faktu że w tym przypadku WYKOP.PL w Twojej osobie uratował mi łikend. Mogę spokojnie pałaszować brzoskwinki w akompaniamencie piwka jasnego pełnego ()
  • Odpowiedz