Wpis z mikrobloga

  • 2
Powoli zbliża się czas na zakup 1 samochodu i trochę się rozglądałem za czymś sensownym do 10k (mam 12 ale chcę mieć rezerwę jakąś na plyny, benzin i ewentualne wymiany po kupnie). Myślałem nad Mazda mx5 ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy z około 10 egzemplarzy z motorem 1.8 poniżej 10k zrobiło się ich 0 a ceny startuja od 16k w górę. Potem myślałem nad E46 ale majac 19 lat i fakt że nie mam stałego dochodu to pakowanie się w E46 nie jest najmądrzejsze. Następnie rozważałem i dalej rozważam E36 jako samochód do "nauki jazdy". Motory o jakich myślałem to 1.8 is albo ti. Myślałem też trochę nad celica vii gen ale no nie jestem przekonany przez fakt brania oleju i ewentualnych cen napraw. Myślałem o a3 1.8t ale to jest vag bez duszy jednak. Gdzieś w sferze marzeń pozostaje Galant, Hyundai Coupe i is200 ale z nimi gorzej jak z E46 bo potrzebowałbym stałego dochodu żeby bulic na benzynę i drogie naprawy. Co mi mirki polecicie?
#pierwszeauto #bmw #e36 #e46 #celica #hyundai
  • 31
  • Odpowiedz
@Dorhak: zdecydowanie E36. Proste auto naprawisz w garażu, prowadzi się dobrze i nauczy Cię cierpliwości i do tego prowadzenia (bo prowadzi się lepiej niż E46).

Najlepiej jakieś 320i co nie będzie pordzewiałe, jak "dorośniesz" to sobie zmienisz silnik na 2.8l i będzie cacy.

Zresztą to klasyki i to okazja w Twoim życiu by takiego mieć bo niedługo ceny będą rosły jak E30.

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dorhak: @Zebrzysta_Zebra: niekoniecznie. Ale E36 masz lepsze silniki bo w E87 możesz liczyć tylko na 116i (reszta silników to kupa chyba że 130i ale ich ceny są kosmiczne).

E36 to mega tanie auto, spalanie może i tak ale chyba szukasz z gazem nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sorek: wlasnie szukam bez gazu bo #!$%@? wie co poprzedni wlasciciel majstrowal i czy heniek mu tego nie robil i czy nie jezdzil na gazie cale zycie a to zmniejsza zywotnosc motoru a zreszta benzin i tak teraz tania xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sorek to nie jest moje zdanie tylko takie są fakty, sam naocznie nie sprawdziłeś że ziemia jest płaska ale są ludzie którzy to sprawdzili i się im wierzy
  • Odpowiedz