Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertychochlik: ja się przymierzam do zakupów powoli, bo brewkity mnie już trochę znudziły. Bodajże 6 takich oszukanych warek mam za sobą i chcę ruszyć do przodu. Będzie to mimo wszystko wydatek, bo i garnek i takie głupoty jak chłodnica to w sumie kilka stówek. No ale taki jest plan. Za tydzień butelkuję Irish Stout, a potem pale ale dwa tygodnie później. Czekam na Belgian ale od gozdawy, i to chyba będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wertychochlik: wiem, wiem. Póki co oglądam poradniki na yt, czytam ile dam radę na forach. Podstawy są, teraz inwestycje i ogarnięcie źródeł surowców dostępnych w UK. Cieszę się, że mam utility room w domu, bo to bardzo ułatwi mi chłodzenie. Ale tak jak mówię, muszę sobie na spokojnie przygotować taką standardowa procedurę na której będę bazował. Pozdrawiam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dominik80: w jednym obwodzie zimna woda, w drugim gorąca brzeczka. Najlepiej byłoby kupić jakąś tania pompkę od chińczyka, ale da się też również normalnie grawitacyjnie spuscic w brzeczke. Pamiętaj, że proces fermentacji, to najważniejszy proces, więc daj drozdza zdobić dobre piwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: dzięki. Muszę coś poczytać o tym jak to wszystko działa, bo póki co wydaje mi się, że to skomplikowane. A jeszcze jedno pytanie, bazują czy filtr z oplotu? Może inaczej, czy bazuka jest dużo gorszą opcją?