Wpis z mikrobloga

@czlowiekmajor: Ja nie wiem czym kierują się ludzie, którzy akurat w tym momencie chcą wrócić do Polski. To przeczy jakiejkolwiek logice. To co aktualnie odwala się w Polsce to jest nie do pomyślenia. I mimo, że w UK też nie jest kolorowo i nie będzie przez najbliższe miesiące, a może nawet lata (Covid, brexit), to tak to jest przepaść do tego co się dzieje w naszej ojczystej Cebulandii.
  • Odpowiedz
@Lotosu: Ok, ok. Ale jeżeli nie ma jakiś prywatnych/rodzinnych spraw do ogarnięcia, to po co? Chce sprawdzić jak działa kwarantanna i noszenie maseczek w PL? W sumie OP nie napisał po co nawet chce zjechać.
  • Odpowiedz
@czlowiekmajor: W sumie dużo zależy od tego co robisz i gdzie mieszkasz w UK. Jeśli pracujesz fizycznie i mieszkasz poza dużym miastem typu Londyn, lepiej zostać. Jeśli umysłowo i masz jakieś kwalifikacje i mieszkasz w dużym mieście gdzie wywalasz dużo kasy na rent to chyba można rozważyć powrót, bo paradoksalnie sytuacja jest w PL ciut lepsza. Generalnie wiele zależy od tego co robisz, czy masz spore oszczędności i czy masz plan
  • Odpowiedz
@gonzo91:

To co aktualnie odwala się w Polsce to jest nie do pomyślenia.


A niby co się takiego strasznego odwala? ( ͠° °)
Pod względem Covidu i tak jest lepiej niż w UK, więc niby co?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xing77: ja rozumiem nakładanie większych podatków (vod), mandaty za wyjście z domu, śledzenie przez aplikację gdy będziesz wychodził do sklepu itd. To wszystko jest normalne?
  • Odpowiedz
@gonzo91: Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Jeśli ktoś jest na kwarantannie, to jak najbardziej, choć uważam, że i poza tą sytuacją dałoby nam to sporo korzyści. Nie wiem tylko o jakie podatki ci chodzi.
Pamiętaj, że tylko tych przebywających na kwarantannie się to tyczy. Mnie nikt nie śledzi i nie mam żadnej aplikacji. Poza tym, to jest dobrowolne, bo i tak nie każdy (nadal) ma smartfona.
  • Odpowiedz