Wpis z mikrobloga

\Mirki mam do Was pytanie bo już naprawdę skończyły mi się pomysły
Mam pliczek .csv zawierający strukturę tabeli z bazy, po uruchomieniu przez excel wynikiem jest załóżmy np:
ID | login | telefon
0 | anowak | 999
1 | jkowalski | 997
2 | awisniewska | 998

Chciałbym napisać bardzo prostą aplikację dzięki której mógłbym filtrować interesujące mnie rekordy (np. podaję login i wyświetla mi się odpowiedni telefon).

Wiem że mogę zrobić to poprzez SQL i tak właśnie bym chciał, ale.. no ale na swoim komputerze w pracy nie mogę nawet zainstalować XAMPP-a oraz zewnętrznych aplikacji gdzie bym to zrobił w ciągu 5minut..

Pomyślałem skorzystać z Accessa, wszystko fajnie prawidłowo działało, no ale większość stacji ma Office 2013 w wersji standard, tak więc Access odpada..
Wpadło mi do głowy wykorzystać Excela, no ale po 8 godzinach próbowania różnych sposobów coś nie potrafię tego ogarnąć

Najważniejsze to chciałbym aby struktura składała się z dwóch komponentów, czyli: główna apka (np .xlsx, .html, .bat, .exe...) oraz pliczek .csv z którego zaciągane byłby dane.

Macie może jakiś pomysł w jaki najprostszy sposób (bez instalacji zewnętrznego oprogramowania i stawiania jakichkolwiek serwerów) mógłbym uzyskać pokazane jak wyżej filtrowanie?

#programowanie
  • 5
@Teglo Tak na szybko co przychodzi mi do głowy. Prosta stronka w HTML wykorzystująca jQuery Datatable. JavaScriptem ładujesz sobie CSV, przekształcasz na jsona, którego wstrzykujesz w Datatable. Tam te dane już możesz dowolnie filtrować i sortować.
@Teglo: mozesz pobrać tez embeddable zip python (bez instalacji) działa normalnie wszystko pip itp (po szybkiej konfiguracji) lub uzyć pyinstallera czyli bedzie tylko jeden plik .exe na swoim main kompie jak chcesz to mogę Ci pomóc trochę, bo nie mam czasu zbytnio lub napisac to za $$ (jak znajde czas) ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Teglo: ale co jest nie tak z filtrowaniem i sortowaniem w excelu? Datatable z jquery nie da ci chyba nic więcej niż excel ma wbudowane, zresztą nie potrafię nawet sobie wyobrazić filtrowania danych z csv którego by excelowy autofilter nie ogarnął.